سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183000
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395 8:32
تعداد بازدید : 449

کسب رتبه اول جشنواره ثقةالاسلام کلینی

خانم مریم شیرازی فارغ التحصیل از مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها موفق به کسب رتبه اول جشنواره ثقةالاسلام کلینی شد.معاونت پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها اعلام کرد:
در نخستین جشنواره حدیثی ثقة الاسلام کلینی رحمه الله علیه، تحقیق پایانی خانم مریم شیرازی فارغ التحصیل سطح دو از این مدرسه، با عنوان «تربیت اخلاقی فرزند از دیدگاه امام سجاد علیه السلام» موفق به کسب رتبه اول شد و در مراسم تقدیر از حدیث پژوهان و آثار برتر حدیثی که روز 29 اردیبهشت در شهر مقدس قم برگزار شد، از ایشان تقدیر به عمل آمد.
واحد پژوهش این موفقیت را به ایشان تبریک می گوید.
متن چکیده ی این تحقیق به شرح ذیل است.
چكیده
عنوان اين پژوهش "تربيت اخلاقي فرزند از ديدگاه امام سجّاد عليه السلام" است. در اين پژوهش ابعاد شناختي، عاطفي و رفتاريِ تربيت اخلاقي در سيره امام سجّاد عليه السلام و آموزه هاي آن بزرگوار بررسي شده و سپس يافته هاي حاصل از اين بررسي و كاربرد آنها در روشهاي تربيت اخلاقي با رويکرد به تربيت فرزند مورد مداقّه قرار گرفته است. ضرورت پرداختن به اين موضوع با روايت رسول اكرم صلي الله عليه واله و سلم كه: "اني بعثتُ لاتممّ مکارم الخلاق" روشن ميگردد. هدف اين تحقيق ورودي عميق به معارف ناب امام سجاد عليه السلام و يافتن مصاديق شناختي، عاطفي و رفتاري براي تربيت اخلاقي فرزند در آنها بوده است. اين پژوهش با رويکرد گسترش علوم ديني و با روش تحليل محتوا به صورت عمده بر پايه آموزه هاي امام سجاد عليه السلام در "صحيفه سجاديه" ، "رساله حقوق" و همچنين "كتاب روشهاي تربيت اخلاقي" -از كتب معتبر اخير- انجام شده است. پژوهشگر با مبنا قرار دادن گوشه اي از آموزه هاي امام سجاد عليه السلام تربيت اخلاقي را در ابعاد شناختي، عاطفي و رفتاري تفکيك كرده و ضمن پرداختن به روشهاي تربيت اخلاقي، در راستاي تربيت اخلاقي فرزند كاربرد آنها را تبيين كرده است. اين تحقيق به دليل رويکرد خاص به ابعاد تربيت اخلاقي ميان رشته اي و در نوع خود جديد مي باشد و پژوهشگر در جستجوهاي خود به تحقيق مشابهي دست نيافت.

واژگان کلیدی: امام سجاد عليه السلام،صحيفه سجاديه،رساله حقوق،تربيت اخلاقي،تربيت فرزند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :