سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183325
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395 15:56
تعداد بازدید : 103

مدرسه علميه نورالزهرا سلام الله عليها

دلنوشته اي خدمت حضرت مهدي ارواحنافداء

دلنوشته اي از نويسنده كتاب آشتي با امام عصر عج كه به صورت دنباله دار تدوين گشته و در هرروز دراين قسمت بارگذاري خواهد شد .

جای خالی تو در کلاس شیمی ما

مولا جان

در زنگ شیمی وقتی سخن از گردش الکترون ها به دور هسته ی اتم به میان می آمد ، اشارتی کافی بود تا من بفهمم تمام عالم هستی و ماسوی الله به گرد وجود شریف تو می چرخند.

ای کاش در کنار انواع و اقسام فرمول های پیچیده ی ریاضی، فیزیک و شیمی، فرمول ساده ی ارتباط با تو را نیز به من یاد می دادند.

یادم نمی رود از کتاب فارسی، حکایت آن حکیم را که گذارش به قبرستان شهری افتاد. او با کمال تعجب دید، برروی همه ی سنگ قبرها، سن فوت شدگان را سه،چهار،هفت سال و مانند آن نوشته اند، پرسید: آیا اینان همگی در طفولیت از دنیا رفته اند؟ گفتند: این جا سن هرکس را معادل سال هایی از عمرش را که در پی کسب علم بوده است، محاسبه می کنند.

جای خالی تو در کلاس فارسی ما

کاش آن روز دبیر فارسی ما گریزی به حدیث معرفت امام می زد و می گفت که در تفکر شیعی، حیات حقیقی در توجه به امام عصر(ع) و معرفت ومحبت و مودت او و مهم تر از آن برائت از دشمنان او معنا می شود.

جای خالی تو در کلاس فیزیک ما

درس فیزیک، قوانین شکست نور را به من آموخت؛ ولی نفهمیدم "نور خدا" و مقصود از "یهدی الله لنوره من یشاء" تویی. از سرعت سرسام آور نور برایم گفتند؛ اما اشاره نکردند شعاع دید امام معصوم تا کجاست و نگفتند امام در یک لحظه می تواند تمام عوالم و کهکشان ها را از نظر بگذراند و از احوال همه ساکنان زمین و آسمان با خبر شود.

کنکور معرفت

مولای من

وقتی برای کنکور درس می خواندم، کسی برای ثبت نام در دانشگاه معرفت و محبت امام زمان(ع) تشویقم نکرد. کسی برایم تبیین نکرد که معرفت امام نیز مراتب دارد و خیلی ها تا آخر عمر در همان دوران طفولیت یا مهد کودک خویش در جا می زنند.

درگیر و دار عنوان

نمی دانستم که عناوینی همچون دکتر، مهندس، پرفسور ... قراردادهایی در میان انسان هاست که تنها به کار کسب ثروت، قدرت، شهرت و منزلت اجتماعی و گاهی خدمت در این دنیا می آید؛ اصلا دراین وادی نبودم.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :