سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183328
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 16:5
تعداد بازدید : 228

مدرسه علميه نورالزهرا سلام الله عليها

دلنوشته اي خدمت حضرت مهدي ارواحنافداء5 5

دلنوشته اي از نويسنده كتاب آشتي با امام عصر عج كه به صورت دنباله دار تدوين گشته و در هرروز دراين قسمت بارگذاري خواهد شد .

دوران غیبت، دوران مظلومیت امام

امام حسین(ع) در عالم مکاشفه به یکی از علمای قم فرموده اند:

" ... مهدی ما در عصر خویش مظلوم است. تا می توانید، درباره او سخن بگویید و قلم فرسایی کنید. آن چه درباره ی شخصیت وی بگویید درباره ی همه ی معصومین(ع) گفته اید؛ زیرا ایشان همه در عصمت، ولایت و امامت یکی اند و چون عصر، عصر مهدی ما است، سزاوار است درباره ی او سخن ها گفته شود ... باز تاکید می کنم که درباره ی مهدی ما زیاد بگویید و بنویسید . مهدی مظلوم است. بیش از آن چه نوشته و گفته اند ، باید درباره اش نوشت و گفت." (ترجمه ی صحیفه ی مهدیه، مرتضی مجتهدی، ص53)

دوران غیبت، دوران انتظار امام

آن بزرگوار منتظَر نامیده می شوند، ایشان منتظر صدور فرمان خروج از سوی حق تعالی و گشایش در کار دوستان خدا وشیعیان خویش است. دعایی است که در روز عید فطر هنگام خروج از منزل برای ادای نماز عید خوانده می شود: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى وَلِيِّكَ الْمُنْتَظِرِ أَمْرَكَ الْمُنْتَظَرِ لِفَرَجِ أَوْلِيَائِك؛‏

خداوندا! بر ولی خودت که در انتظار امرت نشسته و مورد انتظار فرج و گشایش کار دوستانت می باشد، درود بفرست (بحارالانوار، ج88، ص17)

دوران غیبت ، دوران استضعاف امام

در تفسیر آیه 6 سوره قصص، از امیرالمومنین(ع) چنین نقل شده است:

«مستضعفین در آیه، آل محمد(ع) هستند که خداوند مهدی ایشان را پس از سختی و مشقت آن ها، برمی انگیزد. پس او آن ها را عزت می دهد و دشمن آن ها را ذلیل و خوار می سازد.» (الغیبه، طوسی، ص184)

اتهامی نا بخشودنی

اشخاصی وجود دارند که در ذهن خویش از وجود مقدس امام زمان(ع) جز شخصیتی شمشیر به دست که جوی خون به راه می اندازد، گردن ها می زند و از کشته ها پشته می سازد، ذهنیت و تصویر دیگری ندارند! تاسف بارتر آن که این طرز تفکر را به دیگران انتقال می دهند و این جلوه ای دیگر از غربت امام می باشد. در حالی که امام رضا(ع) امام را به گونه ای دیگر به تصویر می کشد.

امام انیسی همراه، پدری مهربان، برادری تنی، مادری نیکوکار به فرزند کوچک و پناهگاه بندگان در مصیبت های بزرگ است. (الکافی، ج 1، کتاب الحجه، باب نادر جامع فی فضل الامام و صفاته، ح1، ص200)

عصر طلایی ظهور

پیامبر اسلام(ص) فرمودند:

«دل های بندگان را از عبادت واطاعت می آکند. عدالت برهمه جا دامن می گسترد خدا به واسطه ی او دروغ را ریشه کن می کند و خوی درندگی وستمگری را محو می گرداند و طوق ذلت بردگی را از گردن خلایق برمی دارد.» ( بحارالانوار، ج51، ص75)نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :