سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183329
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1395 16:9
تعداد بازدید : 134

مدرسه علميه نورالزهرا سلام الله عليها

دلنوشته اي خدمت حضرت مهدي ارواحنافداء6

دلنوشته اي از نويسنده كتاب آشتي با امام عصر عج كه به صورت دنباله دار تدوين گشته و در هرروز دراين قسمت بارگذاري خواهد شد .

محبوب دل ها

امیرالمومنین(ع) فرمودند :

«چون مردی از فرزندانم ظهور کند، چنان گشایشی درکار مردم ایجاد می شود که حتی مردگان به دیدار یک دیگر می روند و ظهورش را به هم مژده می دهند.» (کمال الدین، ج2، باب57، ح17)

مبارزه امام با سرگردگان ظلم

درست است که امام با سرکردگان ظلم وشرارت و بانیان این ظلمت، به شدت برخورد خواهند کرد؛ اما اکثریت مردم خود قربانی ظلم این جنایتکاران بوده اند و امام آنان[مردم] را هدایت و ارشاد خواهند فرمود.

شریک بودن امام در غم و شادی مومنین// جلوه ای از محبت امام

امام رضا(ع) فرمودند:

«هیچ یک از شیعیان ما مریض نمی شوند، مگر این که ما نیز در بیماری آنان بیمار می شویم و غمگین نمی شوند، مگر آن که ما نیز در غم آنان محزون می شویم و شادمان نمی گردند، مگر این که ما نیز به خاطر شادی آنان شادمانیم ...» ( بحارالانوار 65، ص168)

ب) محرومیت خود ساخته

محرومیت ، نتیجه وانهادن امام

بزرگ ترین دردها این است که نسل به نسل جامعه ی شیعه به غیبت امام خو گرفته و مطلبی با این اهمیت برایش عادی شده است. خیلی ها گمان می برند که غیبت امام عصر(ع) و استمرار آن از مقدرات حتمی بوده و اعمال وکردار مخالفین و موافقین آن حضرت در اصل غیبت و طول کشیدن آن بی تاثیر است، درحالی که غیبت ساخته دست ما ونتیجه وانهادن امام می باشد.

تمسک عامل سعادت

"مثل الامام مثل الکعبه اذ توتی و لاتاتی" (بحارالأنوار، ج36، ص353)

امام چونان کعبه است که (باید) به سوی او روند؛ او (به سوی مردم) نمی آید.

در روایات رسیده از پیشوایان ما، امام به منزله ی کعبه معرفی شده است. مردم هستند که باید برای زیارت خانه خدا، رنج سفر برخویش هموار کنند و با جان و دل به گرد خانه ی حق طواف کنند. هیچ گاه کعبه برای زیارت کسی از جای خویش حرکت نمی کند!

راه نجات از بن بست کنونی

امام صادق(ع) فرمودند: امام باقر(ع) فرمودند:

«اگر خدا بر مردمی غضب کند، ما (اهل بیت) را از میان آن ها بیرون می برد.» (الکافی، ج1، کتاب الحجه، باب فی الغیبه، ح31؛ ص343)

مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى عَنْ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ الْحُسَيْنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْفَرَجِ قَالَ: كَتَبَ إِلَيَّ أَبُو جَعْفَرٍ ع إِذَا غَضِبَ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى عَلَى خَلْقِهِ نَحَّانَا عَنْ جِوَارِهِم‏ در متن رویات امام باقر(ع) آمده خانم حسینی لطفا خودتان هم چک کنید. فکر کنم من هم به استناد این کتاب اشتباهی امام صادق(ع) نوشتم و در کانال گذاشتم در کتاب آشتی با امام عصر امام صادق(ع) است ولی فکر کنم ابوجعفر امام باقر(ع) می باشند.

شکی نیست که عمل به دستورات راه نجات از بن بست کنونی و این محرومیت خود ساخته است و ضامن سعادت وعزت دنیا و آخرت ما و شرط عاقبت به خیری و ماندن در صراط مستقیم الهی می باشد، زیرا جان مایه ی تشیع پیروی واطاعت و امتثال بی چون و چرا از امر مولاست.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :