سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183331
تاریخ انتشار : 14 خرداد 1395 16:15
تعداد بازدید : 173

مدرسه علميه نورالزهرا سلام الله عليها

دلنوشته اي خدمت حضرت مهدي ارواحنافداء8

دلنوشته اي از نويسنده كتاب آشتي با امام عصر عج كه به صورت دنباله دار تدوين گشته و در هرروز دراين قسمت بارگذاري خواهد شد .

مظلومیت امام عصر(ع) از زبان مبارک آن حضرت

حضرت مهدی(ع) فرموده اند :

«شیعیان ما به اندازه ی آب خوردنی مارا نمی خواهند؛ اگر ما را بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد.» (شیفتگان حضرت مهدی(ع)، 155:1)

یکی از علمای وارسته نجف به کربلای معلی مشرف می شود ودر حرم مطهر سیدالشهدا(ع) به محضر حضرت مهدی(ع) شرف یاب می گردد. امام زمان(ع) به او می فرمایند:

«فلانی، ببین این جا که (درکنار ضریح جدغریبم وزیر گنبد طلای آن) دعا مستجاب است، مردم به فکر من نیستند و برای فرج من دعا نمی کنند.» سپس آن حضرت تصرف ولایتی می فرمایند و آن عالم ربانی خواسته های مردم را می شنود که هر کدام برای حوایج خصوصی خود دعا می کنند. امام(ع) می فرمایند:

«شنیدی؟! حتی یک نفر ازاین زائرین نگفت: خدایا، فرج مهدی را برسان.» (مجله ی موعود، ش 13، مقاله آقای هاشمی نژاد)  این را باید آدرسش را پیدا کنیم از روی کتاب بهتر است آدرس دهیم

 

وظیفه سنگین شیعیان ایران

شیعیان ایران در قبال امام عصر(ع) وظیفه ای سنگین وبزرگ تر دارند؛ چرا که به اذعان و اقرار همگان، این آب وخاک، سرزمین امام زمان(ع) است ودر سایه ی الطاف و عنایات آن بزرگوار است که شرور و فتنه ها و کید ومکر بدخواهان دامن گیر خود آنان شده و ما را از پا در نیاورده است.

حضرت ولی عصر(ع) فرمودند:

«این جا (ایران)، شیعه خانه ی ماست. می شکند؛ خم می شود؛ خطر هست؛... ولی ما نمی گذاریم سقوط کند. ما نگه اش می داریم.» (فرازهایی از تجلیات امام عصر :54)

عنایات خاص به جامعه ی شیعه

دراین روزگار، به برکت وجود مقدس امام عصر(ع) تمام خلایق روزی می خورند و آسمان وزمین پابرجاست.

حضرت مهدی(ع) فرموده اند:

«مادر رعایت حال شما کوتاهی (و رهایتان) نمی کنیم. اگر چنین نبود، محنت و گرفتاری برشما نازل می شد و دشمنان شمارا ریشه کن می کردند.» (بحارالأنوار، ج53، ص175)

هم چنین از آن حضرت نقل شده است که فرمودند:

«اگراین گونه نبود که ما دوست دار اصلاح کار شماییم و به شما نظر لطف ورحمت داریم، از توجه و التفات به شما، به خاطر کارهای ناپسندتان، احتراز می کردیم.» (بحارالانوار، ج53، ص179)

نیازمندی همگان به امام

امام حسین(ع) فرمودند:

«... همگان به او(امام مهدی(ع)) نیازمندند واو به هیچ کس نیازی ندارد.» (عقدالدرر فی اخبار المنتظر، ص69، مسجد جمکران ، 1428 ه.ق)

 

حضرت ولی عصر(ع) در یکی از توقیعات می فرمایند:

«به من رسیده است که گروهی از شما در دین به تردید افتاده و در دل نسبت به اولیای امرتان شک و حیرت کرده اید و این مایه ی غم ما شده است؛ البته به خاطر خود شما نه برای خودمان؛ زیرا خداوند با ماست و با بودن او، نیازی به دیگری نداریم و حق با ماست. بنابراین اگر کسانی از ما دست بردارند، این هرگز مارا به وحشت نمی اندازد. ما تربیت یافته خداییم و مردمان تربیت شدگان ما.» (احتجاج، ج2، ص467)نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :