سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183332
تاریخ انتشار : 15 خرداد 1395 16:18
تعداد بازدید : 116

مدرسه علميه نورالزهرا سلام الله عليها

دلنوشته اي خدمت حضرت مهدي ارواحنافداء9

دلنوشته اي از نويسنده كتاب آشتي با امام عصر عج كه به صورت دنباله دار تدوين گشته و در هرروز دراين قسمت بارگذاري خواهد شد .

د) چه باید کرد ؟

جایگاه امام در زندگی ما (1)

داستان زندگی ما داستان صغیری است که پدر خویش را از دست می دهد. او به دلیل عدم بلوغ فکری، نمی داند به چه بلا و محرومیتی گرفتار شده است؛ اما بزرگ ترها که عمق مصیبت را می فهمند، برای وی اظهار دل سوزی می کنند.

امام حسن عسکری(ع) فرمودند :

«سخت تر از یتیمی که پدرش را از دست داده، آن یتیمی است که از امامش بریده شده است و نمی تواند به او برسد (و به او دست رسی ندارد).» (بحارالأنوار، ج2، ص2)

جایگاه امام در زندگی ما (2)

پیامبر خدا(ص) فرمودند:

«هیچ بنده ای ایمان به خداوند ندارد مگراین که من در نزد او از خودش محبوب تر باشم و عترت مرا بیش از عترت خود و خانواده ام را بیش از خانواده خود و جان مرا بیش از جان خود دوست داشته باشد.» (بحار الانوار، ج27، ص86)

به راستی امام عصر(ع) در کجای زندگی ما قرار دارد ؟ متن یا حاشیه ؟ حتی در حاشیه ی زندگی برخی از ما نیز حضور آقا لمس نمی شود. چگونه است که عمری، خود و خانواده و بستگان و هم نوعان و هم وطنان و ... همه ی مخلوقات خدا، مهمان خوان کَرَم امام هستیم ولی حق نمک را ادا نمی کنیم؟!

توبه، ضرورت امروز

بشر باید توبه ای کند به عمق تاریخ ... و شیعیان دراین میان، باید توبه ای کنند عمیق تر؛ چرا که نقشه ی سعادت بشریت دردست آن هاست. در یک سخن، کلید قفل غیبت به دستان شیعه است.

امام جواد(ع) فرمودند: «چنانچه 313 نفر از اهل اخلاص آمادگی لازم را داشته باشند، خداوند حضرت مهدی را ظاهر می نماید.» (کمال الدین ،ج2، باب36، ح2)

شیطان در کمین شیعیان

چگونه است که معتقدیم صحیفه ی اعمالمان هرهفته به آن عزیز عرضه می شود و ما را می بیند؛ اما این باور ما را از ارتکاب لغزش باز نمی دارد؟ شیطان در کمین شیعیان آخرالزمان نشسته است تا آن ها را نیز، چون آدم وحوا از بهشت براند. مبادا کید ابلیس، ما را از بهشت امامت براند! ... مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود!

بیاییم امام زمانمان را تنها نگذاریم.

نکند ندای "هل من معین" امام زمان(ع) در کربلای غیبت او بی لبیک بماند! مبادا هلهله ی اهل کوفه صدای غربت حجه بن الحسن(ع) را به گوش ما نرساند! نکند، امام را تنها رها کنیم ...!

امام صادق(ع) به کسی که در مجلس آن حضرت آرزوی بهشت کرد، فرمودند:

"شما در بهشتید. پس از خدا بخواهید که شمارا از بهشت بیرون نکند." گفتند : جان های ما به فدای شما، مادر دنیاییم! فرمودند: "آیا شما به امامت معترف نیستید؟ "گفتند: چرا. فرمودند: "بهشت همین امامت است که هرکس به آن اقرار آورد در بهشت است. پس از خداوند بخواهید تا این را از شما نگیرد." (بحارالانوار، ج65، ص102)

بیاییم امام زمان خود را دوباره بشناسیم !

معرفت امام، دانستن نام ونسب و تاریخ و مکان ولادت ایشان نیست، همگان مکلف شده اند به قدر وسع، در مسیر معرفت و محبت و اطاعت از امام خویش گام بردارند. امام رضا(ع) فرمودند:

«امام یگانه روزگارخویش است. هیچ کس (در مقام ) به (منزلت ) او نزدیک نمی شود و هیچ عالمی با او برابری نمی کند . جای گزینی برای او پیدا نمی شود وشبیه و مانند ندارد.» (الکافی، ج 1، کتاب الحجه، باب نادر فی فضل الامام و صفاته، ح1، ص200)

کسی از امام حسین(ع) پرسید : معرفت خدا چیست؟ فرمودند:"این که اهل هر زمانی ، امام خود را بشناسد که اطاعت از او برایشان واجب است." (بحارالانوار، ج23، ص83)نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :