سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183517
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1395 16:21
تعداد بازدید : 285

برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، همایش طلایه داران تبلیغ ویژه ماه مبارک رمضان و ایام رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) با حضور اساتید و طلاب و مبلغات برگزار شد. این جلسه با حضور سه سخنران حجت الاسلام امیری آتشانی معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، سردار ناصر قره باغی و حجت الاسلام صفری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، همایش طلایه داران تبلیغ ویژه ماه مبارک رمضان و ایام رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) با حضور اساتید و طلاب و مبلغات برگزار شد.

این جلسه با حضور سه سخنران حجت الاسلام امیری آتشانی معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، سردار ناصر قره باغی  و حجت الاسلام صفری برگزار شد.

حجت الاسلام امیری آتشانی معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در این جلسه با اشاره به بالا بردن سطح اطلاعاتی  مبلغات در خصوص احکام از جمله فضای مجازی، افزود: نحوه بیان و تبلیغ احکام در محافل و مجالس باید در سطح فهم مخاطبین باشد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی  با تأکید به بیان احکام در ماه های غیر از ماه مبارک رمضان و محرم و در بیان رفع شبهات به واسطه تبلیغ، اظهار داشت: در زمان شهید مطهری (ره) شبهه ای در خصوص انجام گناه و چگونگی عذاب آن مطرح شد که شهید مطهری (ره) اینگونه پاسخ دادند "وقتی یک نفر چاقویی را در چشم کسی فرو می برد این عمل 30 ثانیه طول می کشد ولی نابینایی وضربه ای که در چشم فرد ایجاد شده همیشگی است" .

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تدبر بر تفسیر قرآن گفت: تفسیر امری ذهنی برخلاف تدبر که امری قلبی است، زیرا حکمت کار عقل و در جهت تعلیم و مبارزه با جهل است وموعظه امری قلبی و در جهت تذکر ومبارزه با غفلت است.

حجت الاسلام امیری آتشانی در پایان به سخن مقام معظم رهبری (دامه ظله العالی ) در مورد اعتدال در تبلیغ اشاره کرد که عبارت بود از:«بعضی ها به نحوی منبر می روند که گویی در این کشور هیچ جنگی نبوده وبعضی چنان بحث های سیاسی دارند که گویی معاد و توحید نیست.»

در ادامه برنامه  سردار قره باغي با موضوع« پاسداشت اندیشه امام خميني (رحمة الله عليه) و جريان نفوذ» با اشاره به جریان بوجود آمده توسط امام راحل در دنيا گفت: تمام كارشناسان و صاحب نظران دنيا با تحيرنسبت به شخصيت امام و انقلاب اسلامي بحث مي كنند تا جايي كه مي گويند اين عصر، عصر خميني است.

قره باغی با اشاره به دو ويژگي بارز اخلاص و توحيد نظري وعملي امام خميني (رحمة الله عليه) اظهار داشت: ايشان به اعترافِ دوست و دشمن، در قله اخلاص بودند و بسیار به مسأله عمل به وظیفه تأکید داشتند و امام خامنه اي(مدظله العالی)هم مثل ايشان در برابر دنيا ايستاده اند تا جايي كه دشمنان ابراز داشتند كه مشكل ما با شخص رهبر است نه نظام،و اين امر به دليل مزين بودن ايشان به صفت اخلاص است.

 حجت الاسلام صفری سخنران پایانی همایش با اشاره به سوره مزمل در زمینه امر تبلیغ به ویژگی های مبلیغات اشاره کرد و گفت: مبلغه باید الگو پذیری از انبیاء الهی داشته باشد.

ایشان با اشاره به سوره مائده به بیان وظایف مبلغات  در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ماه رمضان فرصت فوق العاده ای است تا مردم را ازمباحث قرآن بهره مند کنیم، نباید قرآن مختص به قرائت باشد تدبر در قرآن بسیارمهم است، انسان ها به اندازه وسع و سواد خود از قرآن بهره مند می شوند.

وی با تأکید بر اهم امور کلاس داری گفت: مطالب باید جذاب و با آرامش ، پرحجم و با آرامش و در عین حال با کمال صمیمیت بیان شود.طوری که ذهن مخاطب را درگیر مباحث کند تا ازمباحث آن ها استفاده کند، مبلغین باید مردم را با خدا آشنا کند و مردم را از ثواب یعنی اجر و مزد اعمال و صواب یعنی راه های رسیدن به خدا آگاه کرد.

گفتنی است این جلسه دوشنبه  10 خرداد ماه جاری  با حضور 120 اساتید، مبلغات و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :