چهارشنبه - 2018 ژولاي 18 - 6 ذيقعده 1439 - 27 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183694
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 13:56
تعداد مشاهدات : 307

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاري نشست مبلغين در مدرسه علميه امام خميني(ره)

بليغ و هدايت بايد طبق اصول باشد بايد مراحل را گام به گام طي نمود تا هدف نهايي سهل الوصولتر شود . با هماهنگي مسئول تبليغات  مدرسه درآستانه ماه مبارك رمضان نشست مبلغين با عنوان همراهان ضيافت الهي با حضور مبلغين ، دانش آموختگان ، ائمه جماعات ، اساتيد و طلاب حوزه برگزار گرديد.

در اين نشست سركار خانم مظلوم از اساتيد حوزه و مبلغين مدرسه  ضمن تسليت سالروز عروج ملكوتي امام خميني(ره) به حاضرين در جلسه عنوان داشتند: حضرت امام خميني(ره)  به عنوان الگوي كامل براي جوانان  در زمينه هاي گوناگون مي باشند. يكي از مهم ترين خصوصيات ايشان كه مي تواند در آستانه ماه رمضان به روزه داران و رهروان حق قوت بخشد . برنامه هاي ايشان در ماه رمضان مي باشد. حضرت امام راه تحجد و شب زنده داري را انتخاب كرده بودند ايشان عبادت را ابزاري براي رسيدن به عشق الهي نمي دانستند بلكه عبادت را براي خود خداوند انجام مي دادند تلاوت قرآن ايشان روزانه و دائمي بود در ماه رمضان هر روز ده جزء قرآن تلاوت مي نمودند. ايشان در توصيه هاي خود فرمودند: شما در اين چند روزي كه به ماه رمضان مانده به فكر باشد ، خود را اصلاح كنيد ، به حق توجه كنيد ، استغفار كنيد ، قبل از ورود به ماه رمضان توبه كنيد ، زبان را به مناجات خدا عادت دهيد مبادا در ماه رمضان گناهي از شما سر بزند ،آلوده به معاصي نباشيدو.... همه اين نكاتي كه امام راحل (ره) عنوان داشتند زمينه سازي براي ورود به ماه مبارك رمضان مي باشد كه بايد مبلغين اين توصيه ها را چراغ راه خود قرار دهند و از خود شروع نمايند و در مرحله بعد در جلسات مختلف در آستانه ماه مبارك رمضان و روزهاي پر فيض اين ماه بزرگ به تمام مخاطبان خود گوشزد نمايند .
تبليغ و هدايت بايد طبق اصول باشد بايد مراحل را گام به گام طي نمود تا هدف نهايي سهل الوصولتر شود . مبلغين بايد در امر تبليغ اخلاق حسنه و پيروي از آرمان هاي امام راحل را ملاك و معيار خود قرار دهند در ماه مبارك رمضان بهترين فرصت براي تبليغ معارف ديني فراهم است، چرا كه در اين ماه مردم از آمادگي روحي لازم برخوردار هستند و به بركت ماه رمضان زمينه پذيرش احكام و قواعد ديني فراهم است پس نهايت تلاش خود را نماييم تا ميئوليتي خطير كه به دوشمان است به نحو احسن انجام دهيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :