دوشنبه - 2018 سپتامبر 24 - 14 محرم 1440 - 2 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186516
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1394 14:12
تعداد بازدید : 156

تحقیقایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

آسیب شناسی استفاده از ماهواره و تأثیر آن بر تضعیف بنیان خانواده

ماهواره یکی از رسانه های ارتباط جمعی است که آسیب ها و پیامدهای بسیار زیادی دارد از جمله آنها می توان به تغییر سبک زندگی، تغییر فرهنگ و هویت، اشاعه فحشا و بی بند و باری، ترویج اباحه گری، القای ناکارآمدی نظام اسلامی و ترویج خشونت اشاره کرد. گسترش و استفاده افراطی ماهواره ها با کارکرد متنوع و دگرگون سازی های پیوسته خود، رفته رفته سبب آسیب پذیر شدن پیوند عاطفی خانواده ها شده و استحکام خانواده را به مخاطره می اندازد. در این صورت خانواده، قوی ترین عامل دوام و رشد خود را که عاطفه و صمیمیت میان اعضاست، به فراموشی می سپارد. برنامه های ماهواره به تدریج جای ارتباط بین فردی از نوع چهره به چهره را گرفته و توانسته اند فضای انفرادی را به جای فضای جمعی و اجتماعی خانواده حاکم کنند، به گونه ای که در ابتدا به افزایش فردگرایی و کاهش جمع گرایی منجر شده و با رخنه در محیط گرم خانواده ترویج مفاسد ، عفاف زدایی (بدحجابی ، بی حیایی) و ایجاد حس رقابت زن و شوهر نسبت به یکدیگر، عامل مهمی در آسیب رساندن به انسجام خانواده شوند.

مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

آسیب شناسی استفاده از ماهواره و تأثیر آن بر تضعیف بنیان خانواده

 

 

17/6/1394

 

فریبا بلندی

 

هما زرشناس

عذرا خلیلی

 

ماهواره، آسیب ها، خانواده.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

ماهواره یکی از رسانه های ارتباط جمعی است که آسیب ها و پیامدهای بسیار زیادی دارد از جمله آنها می توان به تغییر سبک زندگی، تغییر فرهنگ و هویت، اشاعه فحشا و بی بند و باری، ترویج اباحه گری، القای ناکارآمدی نظام اسلامی و ترویج خشونت اشاره کرد.

گسترش و استفاده افراطی ماهواره ها با کارکرد متنوع و دگرگون سازی های پیوسته خود، رفته رفته سبب آسیب پذیر شدن پیوند عاطفی خانواده ها شده و استحکام خانواده را به مخاطره می اندازد. در این صورت خانواده، قوی ترین عامل دوام و رشد خود را که عاطفه و صمیمیت میان اعضاست، به فراموشی می سپارد. برنامه های ماهواره به تدریج جای ارتباط بین فردی از نوع چهره به چهره را گرفته و توانسته اند فضای انفرادی را به جای فضای جمعی و اجتماعی خانواده حاکم کنند، به گونه ای که در ابتدا به افزایش فردگرایی و کاهش جمع گرایی منجر شده و با رخنه در محیط گرم خانواده ترویج مفاسد ، عفاف زدایی (بدحجابی ، بی حیایی) و ایجاد حس رقابت زن و شوهر نسبت به یکدیگر، عامل مهمی در آسیب رساندن به انسجام خانواده شوند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :