يکشنبه - 2018 ژولاي 22 - 10 ذيقعده 1439 - 31 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187182
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1394 9:0
تعداد مشاهدات : 241

تحقیق پایانی - مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها

سنت های الهی در قرآن و رابطه آن با اعمال انسان در دنیا

بانک جامع نحقیقات پایانی (پایان نامه سطح 2 کارشناسی) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام ونام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام ونام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

سنت های الهی در قرآن و رابطه آن با اعمال انسان در دنیا

94

زهرا  السادات شجاعی

فاطمه احمدی

فاطمه سادات ارفع

سنت، عمل، تبدیل، تحویل، عمل جوانحی، عمل جوارحی، سنت مطلق، سنت مقید.

چکـــــــــــــــــــــــــــــــــیده

در این تحقیق سنت های الهی و رابطه آن ها با اعمال انسان در دنیا، مورد بررسی قرار گرفته است. منظور از عمل، افعال جوارحی و جوانحی انسان می باشد و منظور از سنت های الهی، قوانین ثابتی است كه خداوند بر جهان حاكم فرموده است. از آن جا که این قوانین، ثابت و تغییر ناپذیرند، علم به آن ها می تواند به عنوان ابزار قدرتمندی در پیش بینی و مدیریت رخدادهای فردی و اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.

اسلام، بشر را متوجه این امر می نماید که سرنوشت ایشان را عملشان تعیین می کند؛ از طرفی کوچک‏ترین اندیشه و عمل در نظام هستی، بی‏پاسخ نیست و تلاش‏های انسان هر چه باشد، زیر پوشش یکی از سنت‏های الهی قرار می‏گیرد. فلذا آیات بسیاری از قرآن کریم، ما را به آشنايي با دانش كارآمد شناخت سنت الهي دعوت و ترغیب مي‏كند.

از این رو در این تحقیق سعی می شود به سوالاتی از قبیل سنت های الهی در قرآن کدامند؟ عمل انسان به چه معنی بوده و دارای چه ابعادی است؟ رابطه سنت های الهی با اعمال انسان چگونه است؟ و... پاسخ داده شود. برای پاسخگویی به این سوالات از روش تحقیق توصیفی استفاده شده که با مراجعه به منابع مکتوب و غیر مکتوب و با استفاده از ابزار فیش برداری، مطالب مورد نیاز جمع آوری و تدوین گردیده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :