يکشنبه - 2018 سپتامبر 23 - 13 محرم 1440 - 1 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192766
تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 8:45
تعداد بازدید : 99

اخلاق بنی اسرائیل (یهود) در قرآن

قرآن کریم با هدف عبرتآموزی برای مسلمانان به بیان شرح حال امتهای گذشته پرداخته است و از بین این اقوام توجه ویژهای به بیان تاریخ یهود و خصلت-های آنان نموده است. قوم یهود دارای ویژگیهای خاصی همچون اعتقاد به قرب و نزدیکی به خداوند، تکذیب و قتل انبیاء، نژادپرستی و خود برتربینی، دنیا طلبی و پیمان شکنی است. کتب آسمانی تورات و انجیل و خصوصاً قرآن کریم هر کدام به گونهای به بیان این ویژگی-ها پرداختهاند و پس از کتب آسمانی، روش زندگی یهود در کتب تاریخی بیان شده است. عناد و سرکشی اکثر قوم یهود میراثی بوده که نسل به نسل بین آنان منتقل شده و گذشت سالیان سال و تغییر انبیاء، معجزات و مجازاتها تأثیری در برطرف کردن و بهبود این رذائل نداشته است.

قرآن کریم با هدف عبرت­آموزی برای مسلمانان به بیان شرح حال امت­های گذشته پرداخته است و از بین این اقوام توجه ویژه­ای به بیان تاریخ یهود و خصلت­های آنان نموده است.

قوم یهود دارای ویژگی­های خاصی هم­چون اعتقاد به قرب و نزدیکی به خداوند، تکذیب و قتل انبیاء، نژادپرستی و خود برتربینی، دنیا طلبی و پیمان شکنی است. کتب آسمانی تورات و انجیل و خصوصاً قرآن کریم هر کدام به گونه­ای به بیان این ویژگی­ها پرداخته­اند و پس از کتب آسمانی، روش زندگی یهود در کتب تاریخی بیان شده است. عناد و سرکشی اکثر قوم یهود میراثی بوده که نسل به نسل بین آنان منتقل شده و گذشت سالیان سال و تغییر انبیاء، معجزات و مجازات­ها تأثیری در برطرف کردن و بهبود این رذائل نداشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :