يکشنبه - 2018 سپتامبر 23 - 13 محرم 1440 - 1 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192773
تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 9:3
تعداد بازدید : 162

جریان شناسی نفاق از غدیر تا سقیفه

نوشتار حاضر با عنوان «جریان شناسی نفاق از غدیر تا سقیفه» پژوهشی است بر مسئلهی نفاق بعد از غدیر که در نهایت به سقیفه انجامید، که یکی از مسائل تاریخی ـ سیاسی است. در این پژوهش به عوامل به وجودآورنده جریان نفاق و افراد دخیل و دست اندرکار آن پرداخته شده و سپس نمونههایی از چهره نفاق بعد از غدیر و هم-چنین بررسی عوامل زمینهساز سقیفه از جمله نفاق و چگونگی شکلگیری آن و حسادت، کینه توزی و دنیاگرایی انجام شده است. همچنین با بیان آسیبشناسی جریانات بعد از غدیر، دستآورد و عواقب جریان سقیفه مورد کنکاش قرار گرفته است. از امتیازات این پژوهش علاوه بر جریان شناسی نفاق بعد از غدیر تا سقیفه به آسیب شناسی این جریانات پرداخته شده تا بتواند راهگشایی برای جلوگیری از انحرافات جریان سیاسی باشد. نتایجی که از این پژوهش به دست آمده این است که رذایل اخلاقی از جمله نفاق، حسادت و دنیاگرایی عامل اصلی انحراف جریانات سیاسی ـ انقلابی از حق به باطل است.

نوشتار حاضر با عنوان «جریان شناسی نفاق از غدیر تا سقیفه» پژوهشی است بر مسئلهی نفاق بعد از غدیر که در نهایت به سقیفه انجامید، که یکی از مسائل تاریخی ـ سیاسی است. در این پژوهش به عوامل به وجودآورنده جریان نفاق و افراد دخیل و دست اندرکار آن پرداخته شده و سپس نمونههایی از چهره نفاق بعد از غدیر و هم-چنین بررسی عوامل زمینه ساز سقیفه از جمله نفاق و چگونگی شکل گیری آن و حسادت، کینه توزی و دنیاگرایی انجام شده است. همچنین با بیان آسیبشناسی جریانات بعد از غدیر، دستآورد و عواقب جریان سقیفه مورد کنکاش قرار گرفته است.
از امتیازات این پژوهش علاوه بر جریان شناسی نفاق بعد از غدیر تا سقیفه به آسیب شناسی این جریانات پرداخته شده تا بتواند راهگشایی برای جلوگیری از انحرافات جریان سیاسی باشد.
نتایجی که از این پژوهش به دست آمده این است که رذایل اخلاقی از جمله نفاق، حسادت و دنیاگرایی عامل اصلی انحراف جریانات سیاسی ـ انقلابی از حق به باطل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :