سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192782
تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 9:21
تعداد بازدید : 111

ویژگی های امام زمان و تکالیف منتظران در آیات قرآن

مهدویت از مفاهیم و آموزه های اصیل اسلامی است که در فرهنگ تشیع جایگاه والایی دارد .قرآن کریم به عنوان بالاترین منبع هدایت بشر که تاابد نورافشانی می کند ونه کتاب های آسمانی پیشین آن را خدشه دار می کند ونه حوادث و واقعیت های آینده ،به طور صریح به مسائل مهدویت پرداخته است.آیات متعددی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به شخصیت گرانمایه آن حضرت تأویل گردیده است . شناخت و معرفت کسی که انتظار او را می کشیم و آگاهی نسبت به ویژگی ها و عملکردهای او در کیفیت انتظار موثر است. که این معرفت و شناخت خود یکی از وظایف منتظران است پس از آن نوبت به تکالیف منتظران می رسد که می توان به دوست داشتن امام عصر،ارتباط با آن حضرت،ثابت قدم بودن در ایمان به او،دعا برای او ،و تهذیب و خودسازی در دوران غیبت اشاره کرد که با بررسی در میان آیات قرآن می توان به آنهادست یافت در این تحقیق به بررسی اجمالی آیات ناظر به اوصاف امام عصر و تکالیف منتظران حقیقی پرداخته شده است.

مهدویت از مفاهیم و آموزه های اصیل اسلامی است که در فرهنگ تشیع جایگاه والایی دارد .قرآن کریم به عنوان بالاترین منبع هدایت بشر که تاابد نورافشانی می کند ونه کتاب های آسمانی پیشین آن را خدشه دار می کند ونه حوادث و واقعیت های آینده ،به طور صریح به مسائل مهدویت پرداخته است.آیات متعددی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به شخصیت گرانمایه آن حضرت تأویل گردیده است .
شناخت و معرفت کسی که انتظار او را می کشیم و آگاهی نسبت به ویژگی ها و عملکردهای او در کیفیت انتظار موثر است. که این معرفت و شناخت خود یکی از وظایف منتظران است پس از آن نوبت به تکالیف منتظران می رسد که می توان به دوست داشتن امام عصر،ارتباط با آن حضرت،ثابت قدم بودن در ایمان به او،دعا برای او ،و تهذیب و خودسازی در دوران غیبت اشاره کرد که با بررسی در میان آیات قرآن می توان به آنهادست یافت در این تحقیق به بررسی اجمالی  آیات ناظر به اوصاف امام عصر و تکالیف منتظران حقیقی پرداخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :