سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192800
تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 11:1
تعداد بازدید : 84

سیره تبلیغی امام جعفرصادق(ع)

عطش علم گرايي و پيدايش مكاتب فكري يكي از خصيصه هاي بارز زمان صادقين عليهما السلام مي باشد. با توجه به چهره سلطه حاكم و منحرفان موجود در جامعه كار تبليغي خاص از سوي صادقين عليهما السلام شكل گرفت كه در اين ميان در زمان امام صادق عليه السلام برهه ای خاص را بوجود آوردكه فعاليتهاي تبليغي خاص را نیز از سوي آن امام همام در اثبات ولايت و امامت و اعتقادات شيعه در رد مخالفان و مبطلان مي طلبيد. از اينرو امام صادق عليه السلام به آموزش و تربیت شاگردانی پرداخت كه نه تنها پايه هاي مكتب فكري را قوي و مثبت مي نمود بلكه آموزه هاي جديدي را براي تبليغ نقلي و عملي در تربيت شاگردان به كار گرفتند تا پيام اسلام و دين واقعي شيعه را به نحواحسن ترويج نمايند. پژوهش حاضر با عنوان عصر امام جعفر صادق عليه السلام و سیره تبلیغی ایشان پس از مروري بر زندگي امام صادق عليه السلام و جو سياسي حاكمبه شيوه هاي خاص امام علیه السلام در امر تبليغ را با استفاده از قرآن و منابع روايي و تاريخي بررسي مي كند .

عطش علم گرايي و پيدايش مكاتب فكري يكي از خصيصه هاي بارز زمان صادقين عليهما السلام
 مي باشد. با توجه به چهره سلطه حاكم و منحرفان موجود در جامعه كار تبليغي خاص از سوي صادقين عليهما السلام شكل گرفت كه در اين ميان در زمان امام صادق عليه السلام برهه ای  خاص را بوجود آوردكه فعاليتهاي تبليغي خاص را نیز از سوي آن امام همام در اثبات ولايت و امامت و اعتقادات شيعه در رد مخالفان و مبطلان مي طلبيد.
از اينرو امام صادق عليه السلام به آموزش و تربیت شاگردانی پرداخت كه نه تنها پايه هاي مكتب فكري را قوي و مثبت مي نمود بلكه آموزه هاي جديدي را براي تبليغ نقلي و عملي در تربيت شاگردان به كار گرفتند تا پيام اسلام و دين واقعي شيعه را به نحواحسن ترويج نمايند.
   پژوهش حاضر با عنوان عصر امام جعفر صادق عليه السلام و سیره تبلیغی ایشان پس از مروري بر زندگي امام صادق عليه السلام و جو سياسي حاكمبه شيوه هاي خاص امام علیه السلام در امر تبليغ را با استفاده از قرآن و منابع روايي و تاريخي بررسي مي كند . 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :