جمعه - 2018 اکتبر 19 - 9 صفر 1440 - 27 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194844
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1395 10:57
تعداد بازدید : 108

تحقیق پایانی - مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

تبیین رابطه عبد و مولا در دعای کمیل

دعا و مناجات یکی از بهترین وسیله های ارتباطی معنوی با خداوند و تهذیب نفس است که روح را صفا بخشیده، جان را پاکی و نورانیت می دهد. دعاهایی که از طریق ولاترین مخلوقات عالم امکان، ائمه معصومین (ع) رسیده: جامع و بدون نقص است و تاثیر بسزایی در انسان سازی دارد یکی از آنها که درخشش و برجستگی خاصی دارد، دعای کمیل است این مناجات نقش بی بدیل دعا در رشد و تعالی عرفانی و معنوی انسان جایگاه عبد و مولا، همچنین اهمیت و چگونگی ارتباط با عبود را نشان می دهد. بنده ای که خود را ضعیف و مسکین می داند و کسی را جز مولایش ندارد بر همه سختی ها و عذاب ها صبر می کند اما فراق معبود را نمی تواند تحمل کند و تنها مولای خود را مدبر جهان هستی می داند. تنها باید برای او بندگی کند. عبادتش را خالص کند برای مولای خویش نه به طمع بهشت و نه ترس از عذاب

مدرسه علمیه نورالزهرا(س)

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

تبیین رابطه عبد و مولا در دعای کمیل

 

 

1395

نرگس شیری

 

فروغ السادات سجادی فر

 

عذرا خلیلی

 

عبد مولا دعای کمیل ارتباط عبادت

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

دعا و مناجات یکی از بهترین وسیله های ارتباطی معنوی با خداوند و تهذیب نفس است که روح را صفا بخشیده، جان را پاکی و نورانیت می دهد. دعاهایی که از طریق ولاترین مخلوقات عالم امکان، ائمه معصومین (ع) رسیده: جامع و بدون نقص است و تاثیر بسزایی در انسان سازی دارد یکی از آنها که درخشش و برجستگی خاصی دارد، دعای کمیل است این مناجات نقش بی بدیل دعا در رشد و تعالی عرفانی و معنوی انسان جایگاه عبد و مولا، همچنین اهمیت و چگونگی ارتباط با عبود را نشان می دهد.

بنده ای که خود را ضعیف و مسکین می داند و کسی را جز مولایش ندارد بر همه سختی ها و عذاب ها صبر می کند اما فراق معبود را نمی تواند تحمل کند و تنها مولای خود را مدبر جهان هستی می داند.

تنها باید برای او بندگی کند. عبادتش را خالص کند برای مولای خویش نه به طمع بهشت و نه ترس از عذاب.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :