سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195639
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395 11:52
تعداد بازدید : 306

تحقیق پایانی حضرت معصومه علیها سلام

راه کارهای استحکام خانواده در قران وسنت

این تحقیق تحت عنوان راهکارهای استحکام خانواده در قرآن و سنت به علل پایداری خانواده ، که تنها مامن و محل آسایش و رشد و تحول هر فردی در اجتماع است ، می پردازد. هدف این تحقیق دست یابی به محکم مورد تائید عقل و دین نباید آسیب پذیر است ، نظام خانواده که در واقع یک نظام فعال و پویا می باشد بیشتر از هر نظام دیگر محتاج این علل و اصول خاص است که دین مبین علل استحکام کانون خانواده می باشد. هر نظامی اگر دارای اصول و مبانی اسلام بدان پرداخته است .

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

راه کارهای استحکام خانواده

در قرآن و سنت

 

1392

مهسا عزیزی

 

 

آقای حمیدرضا فاتحی

حوریه خدایی

خانواده ، خانواده متعادل ، خانواده متکامل ، استحکام خانواده ، قداست خانواده

 

  

 

این تحقیق تحت عنوان راهکارهای استحکام خانواده در قرآن و سنت به علل پایداری خانواده ، که تنها مامن و محل آسایش و رشد و تحول هر فردی در اجتماع است ، می پردازد.

هدف این تحقیق دست یابی به

محکم مورد تائید عقل و دین نباید آسیب پذیر است ، نظام خانواده که در واقع یک نظام فعال و پویا می باشد بیشتر از هر نظام دیگر محتاج این علل و اصول خاص است که دین مبین علل استحکام کانون خانواده می باشد.

هر نظامی اگر دارای اصول  و مبانی اسلام بدان پرداخته است .

از آنجا که خانواده ممکن است به یکی از سه شکل متزلزل ، متعادل و متکامل در جامعه وجود داشته باشد ، لذا استحکام خانواده زمانی حاصل می شود که خانواده از تعادل به سوی تکامل حرکت کند بدین منظور اسلام عواملی را برای آن ( استحکام خانواده) مطرح کرده است که شامل عوامل اعتقادی مانند نقش توحید و معاد در استحکام خانواده و ... عوامل اخلاقی مانند مودت و حسن معاشرت و صداقت و تکریم همسر و ... و عوامل اقتصادی مانند توجه به اقتصاد خانواده و میانه روی در اقتصاد خانواده و عوامل اجتماعی مانند نظارت اجتماعی ، ارشاد عمومی و معاشرت صحیح و ... است .

 

 

 

 (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه حضرت معصومه علیها سلام

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :