سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196483
تاریخ انتشار : 7 آذر 1395 12:50
تعداد بازدید : 203

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه حضرت زینب (س) شاهد

تاثیر جهانی شدن اقتصاد برکشورهای اسلامی

جهانی شدن به عنوان یک پدیده باز تاب یک فرآیند تاریخی و پیامد منطقی و غیر قابل اجتناب تحولات چند سده گذشته در غرب است به نحوی که امروزه، عرصه های مختلف حیات انسان از اقتصاد و سیاست گرفته تا فرهنگ و... را در نوردیده است و ما شاهد حرکت به سمت جهان شمول شدن ارزش ها و نهادهای غربی در گسترده گیتی تحت لوای جهانی هستیم که از طریق آن زمینه سلطه کشورهای غربی بر دیگر جوامع فراهم می آید.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه ..زینب(س) شاهد...................................................................

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

تاثیر جهانی شدن اقتصاد بر کشورهای اسلامی

 

 

1386

 

 

طاهره امینی زهان

 

سرکارخانم شفق نیا

 

 

جهانی شدن، جهانی شدن اقتصاد، اسلام و جهانی شدن.

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

 

چکیده

تاثیر جهانی شدن اقتصاد بر کشورهای اسلامی

جهانی شدن امروزه مورد توجه دانشمندان و سیاستمداران جهان است و تمام ابعاد زندگی مردم اعم از اقتصاد، سیاست، فرهنگ و... را تحت تأثیر قرار داده است. و در این میان بعد اقتصادی جهانی شدن از آن رو که در نظام سرمایه داری، سیاست و فرهنگ تحت تاثیر مستقیم سیاست گذاری های اقتصادی هستند اهمیت ویژه ای دارند.

بشر در آستانه جهانی شدن نیازمند دینی نجات دهنده و منجی است. که او را به سر منزل مقصود برساند و این همان دین اسلام است که گسترش آن در سراسر جهان وعده تخلف ناپذیر الهی است. که قرآن و سنت از آن خبر داده اند و این جهانی شدن با بزرگترین رویداد تاریخ بشر یعنی حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) روی خواهد داد و در پرتو این حکومت رفاه مادی و توسعه اقتصادی شکوفا و همگان بهره مند خواهند شد.

کشورهای اسلامی به تنهایی در برابر تهاجم سرمایه های جهان محکوم به نابودی هستند. بنابراین باید با درک صحیح از شرایط موجود و پیوستن به یکدیگر و تشکیل تشکلهای منطقه ای، تقویت بخشهای کشاورزی، صنعت و خدمات از حراج مواد خام به خصوص نفت و گاز جلوگیری کنند و آسیب پذیری جهان اسلام را در برابر جهانی شدن کاهش دهند. و ایران نیز با استفاده از منابع طبیعی فراوان، تقویت بخشهای مهم اقتصادی، سند چشم انداز بیست ساله، ارائه الگوی اسلامی ایرانی در آینده جزء کشورهای توسعه یافته اسلامی شود و چراغی شود برای مسیر حرکت جهان اسلام.

در این تحقیق تاثیر جهانی شدن را بر اقتصاد کشورهای اسلامی مورد بررسی قرار داده و هدف ارایه الگوی اسلامی جهت توسعه اقتصادی است که به این منظور جهانی شدن اقتصاد، جهانی شدن اسلام از دیدگاه آیات و روایات و همچنین اثر جهانی شدن بر بخشهای مهم اقتصاد ایران به عنوان یک کشور اسلامی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

کلید واژه ها: جهانی شدن، جهانی شدن اقتصاد، اسلام و جهانی شدن.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :