سه شنبه - 2018 سپتامبر 25 - 15 محرم 1440 - 3 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196515
تاریخ انتشار : 7 آذر 1395 4:8
تعداد بازدید : 202

همایش مدرسه امام حسن مجتبی

همایش فضای مجازی

روز یکشنبه 7 آذرماه نشست علمی با موضوع راهکارهای صحیح استفاده از فضای مجازی در حوزه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار گردید.

گزارش همایش علمی راهکارهای صحیح استفاده از فضای مجازی

روز یکشنبه 7 آذرماه نشست علمی با موضوع  راهکارهای صحیح استفاده از فضای مجازی در حوزه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار گردید.

در این همایش پس از قرائت قرآن کریم و سرود ملی ، پاورپوینت حقیقت مجازی با موضوع آشنایی با ابعاد مختلف این فضا و امکانات متنوعی که دارد ارائه گردید. ارائه ی آمار پیرامون  استفاده از فضای مجازی در ایران و سایر کشورها و نیز رده ای سنی مختلف از جمله مباحثی بود که در این قسمت مطرح گردید.

پس از این برنامه مدیریت محترم حوزه علمیه سرکار خانم لطیفی ضمن ارائه گزارشی در باب پژوهش های انجام شده در حوزه علمیه ، تاکید کردند : طلاب عزیز همواره باید به فضای مجازی و آسیب های آن توجه و بهترین استفاده را از عمر و جوانی خویش داشتته باشند. تا جایی که ممکن است شخص دچار گناه هایی مانند نگاه و حتی در آمد حرام بشود.

در این نشست کارشناس فضای مجازی ، جناب آقای آل داود به سخنرانی پرداختند. ایشان ضمن اشاره به پروژه ی نفوذ دشمن بوسیله ی عنصر نفوذی و ابزار های نفوذ ، به اهمیت و ضرورت تشکیل اینترنت ملی پرداختند. این کارشناس با شرح بیانات مقام معظم رهبری پیرامون فضای مجازی و آگاه بودن نسبت به نفوذ دشمن در جنگ نرم گفت : مسئولین حاضر باید توجه بیشتری نسبت به رهنمودهای رهبر انقلاب داشته باشند و با جلوگیری از ورود نرم افزارهای جاسوسی مانع از خروج اطلاعات مهم کشور و مردم در زمینه های مختلف شوند. چنانچه این مسئولین نسبت به این عرصه کم توجهی کنند در هر کدام از آسیب ها و خسارت های وارده مقصر و محکوم خواهند بود. ایشان با بیان یک مثال گفت هدف اصلی دشمن، شیعه و شیعیان است . چرا که ما شاهد بودیم در ماه مبارک رمضان همراه با سریال های فارسی زبان ماهواره، اذان شیعی پخش می شود.

آقای آل داود به معرفی اینترنت و مالک آن معروف به MSN پرداخت و بیان کرد این شخص یکی از سرمایه داران کشور آمریکا است و شخصیتی یهودی-صهیونیستی دارد.همچنین رئیس اینترنت در آمریکا یک سرلشکر نظامی است که در کشورهای مختلف عملیات های گوناگونی داشته است.

این کارشناس در ادامه به معرفی نرم افزار اجتماعی تلگرام پرداخته و گفت ابتدا مالکان این نرم افزار اشخاصی صهیونیستی و اصالتاروسی تبار هستند که سرورهای تلگرام را در انگلستان نصب کرده اند. دشمن با استفاده از اطلاعات مردم ایران که در این فضا هستند جریان هایفکری را هدایت می کنند تا جایی که در ایام انتخابات از مردم می خواهند به اشخاص مورد نظرشان رای بدهند. ایشان گفتند: تلگرام به عنوان یک نرم افزار جاسوسی کامل امکان دسترسی به نقاط مختلف تلفن همراه را دارند و همه ی فعالیت ها و اطلاعات شخص حتی در حالت قطع بودن اینترنت در اختیار تولید کنندگان این نرم افزار است. این در حالیست که مقامات ارشد آمریکا مانند رئییس جمهور به فرزندان خود اجازه ی حضور در این شبکه ها را نمی دهند.

معرفی آسیب های استفاده ناصحیح از فضایی مجازی و مصادیق آن از دیگر مباحثی بود که آقای آل داود به آن پرداختند. در پایان مباحث ایشان ضمن درخواست برای توجه بیشتر والدین نسبت به حضور فرزندانشان در این فضا به ارائه ی راهکارهایی برای مقابله با این آسیب ها پرداختند.

از جمله ی این راهکارها: حکومت قانون در خانواده ، مسئولیت پذیری بیشتر والدین و فرزندان، آگاهی بیشتر والدین از این فضا و استفاده صحیح آن ، تعریف الگوهای شایسته برای فرزندان، اهمیت بیشتر به آموزه های اهل بیت و ... می باشد.

در ادامه ی مراسم خانم ساره رجبی به عنوان پژوهشگر برگزیده این همایش به ارائه ی مقاله ی خود با عنوان آسیب شناسی فضای مجازی و ارائه ی درمان و راهکارهای پیشگیری از این آسیب ها پرداختند

در پایان مراسم نفرات برتر پژوهشی با اهدای لوح تقدیر و جوایز مورد تقدیر قرار گرفتند..

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :