سه شنبه - 2018 ژولاي 17 - 5 ذيقعده 1439 - 26 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 197901
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 20:37
تعداد مشاهدات : 452

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

شیعه ی انگلیسی و سنّی آمریکایی ؛ دو لبه ی یک قیچی

یٰاَیُّهَا النَّبِیُّ جٰهِدِ الکُفّارَ وَ المُنٰفِقینَ وَ اغلُظ عَلَیْهِم ؛ با کفّار و با منافقین مبارزه کن. میفرماید «جاهِد»؛ نمیفرماید «قاتِل»؛ «قاتِلِ الکُفّارَ وَ المُنافِقین» [قتال] همیشه لازم نیست، امّا جهاد همیشه لازم است. گاهی جهاد، جهاد سیاسی است، گاهی جهاد فرهنگی است، گاهی جهاد نرم است، گاهی جهاد سخت است، گاهی با سلاح است، گاهی با علم است؛ همه ی اینها جهاد است امّا در همه ی اینها باید توجّه داشت که این جهاد، علیه دشمن است، علیه دشمن بشریّت است، علیه دشمنانی است که به اتّکاء قدرت خود و زر و زور خود، وجود سنگین و مطامع خودشان را بر بشریّت تحمیل میکنند. سازش با آنها معنا ندارد؛ اِتَّقِ اللّهَ وَ لا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ المُنٰفِقین.حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، میهمانان سی امین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم تأکید کردند: 
امروز دو اراده در منطقه در تعارض با یکدیگر قرار گرفته است: «اراده ی وحدت» و «اراده ی تفرقه»؛ و در این اوضاع حساس، «تکیه بر قرآن و تعالیم الهی پیامبر اعظم(صلی الله علیه وآله وسلم)» به عنوان داروی وحدت بخش، راه حل محنت های دنیای اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت محمد بن عبدالله (صلی الله علیه وآله وسلم) و ولادت باسعادت امام جعفر صادق (علیه السلام) افزودند: اهمیت وجود مقدس پیامبر اسلام به حدی است که پروردگار کریم در قرآن مجید به خاطر دادن این نعمت بی بدیل، بر بشریت منّت می گذارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تعبیر قرآنی «رحمةً لِلعالمین»، تعالیم پیامبر اعظم را راهی برای نجات همه ی بشریت خواندند و افزودند: دشمنان بشریت و صاحبان زر و زور با این تعالیم سعادت بخش مخالفند و به همین علت، خداوند به پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) دستور می دهد ضمن خودداری از پیروی و سازش با کفار و منافقین، با آنان جهاد کن و بر آنان سخت بگیر.

ایشان افزودند: جهاد با دشمنان اسلام و بشریت، البته به تناسب شرایط مختلف، گاه نظامی، گاه سیاسی و در شرایطی فرهنگی یا حتی علمی است و ملت های مسلمان به خصوص مبلغان دینی و جوانان باید با مطالعه و شناخت تعالیم الهی به پیامبر خاتم (صلی الله علیه وآله وسلم)، این مجموعه ی حیات بخش را مورد استفاده قرار دهند.

رهبر انقلاب با یادآوری تلاش روزافزون استکبار و استعمار برای تفرقه و تضعیف مسلمانان افزودند: دنیای اسلام، امروز دچار گرفتاری ها و رنج های فراوانی است که «اتحاد، هم افزایی، تعاون و عبور از اختلافات مذهبی و فکری در زیر سایه ی مشترکات فراوان اسلامی»، راه حل این مشکلات و مصائب است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: در صورت وحدت ملت ها و دولت های اسلامی، آمریکایی ها و صهیونیست ها، توان تحمیل خواسته های خود بر مسلمانان را از دست می دهند و توطئه ی به فراموشی سپرده شدن فلسطین ناکام خواهد ماند.

ایشان، حمله و کشتار مسلمانان از میانمار در شرق آسیا تا نیجریه در غرب آفریقا و رویارویی مسلمانان در منطقه ی بسیار مهم غرب آسیا را از نتایج توطئه های تفرقه انگیز مستکبران خواندند و افزودند: در این اوضاع و احوال، شیعه ی انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل دو لبه ی یک قیچی به آتش افروزی و اختلاف افکنی مشغولند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به رویارویی اراده ی شیطانی «تفرقه» با اراده ی عزت بخش «وحدت» گفتند: سیاست قدیمی انگلیسی ها مبنی بر تفرقه بینداز و آقایی کن، در دستور کار جدی دشمنان اسلام قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای، سیاست ها و اقدامات انگلیسی ها در دو قرن اخیر را به عنوان منبع شر و نکبت برای ملت های منطقه، مورد اشاره قرار دادند و یادآوری کردند: در روزهای اخیر، انگلیسی ها در نهایت بی شرمی، ایرانِ مظلوم و عزیز را تهدید منطقه نامیده اند اما همه می دانند که برخلاف این اتهامات، این انگلیسی ها هستند که همیشه منشأ و منبع تهدید و فساد و خطر و نکبت بوده اند.

رهبر انقلاب اسلامی، افزایش فعالیت های ضد اسلامی مستکبران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را نشانه ی ترس آنها از استقرار و استمرار یک نظام اسلامی قدرتمند، پیشرو و الگو دانستند و افزودند: دشمنان حتی اگر ادعای نرمش داشته و ظاهری آراسته هم داشته باشند، در باطن به تمام معنا وحشی و خشن هستند و ملت ها باید برای مواجهه با این دشمنان بی اخلاق، بی دین و بی انصاف آماده باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای، «اتحاد» را مهم ترین آمادگی مورد نیاز دنیای اسلام برشمردند و افزودند: همه ی فرَق اسلامی چه شیعه و چه سنّی، از ایجاد اختلاف حذر کنند و وجود نازنین پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم)، قرآن مجید و کعبه ی شریف را محور وحدت و همبستگی قرار دهند.

رهبر انقلاب اسلامی، هوشیاری ملت ها و دولت ها در مقابل شیطنت های سلطه گران را خواستار شدند و افزودند: چرا کشورهایی با ظواهر اسلامی حرف دشمنان را درباره ی تهدیدات و دشمنی های درونی جهان اسلامی قبول و به صراحت از سیاست های آنها تبعیت می کنند؟

ایشان در پایان سخنانشان خطاب به ملت عزیز و امتحان داده ی ایران گفتند: «تداوم راه پرافتخار امام و انقلاب»، «ایستادگی در مقابل دشمنان» و «دفاع بدون ملاحظه از حق و حقیقت»، بی تردید عزت و سعادت دنیا و آخرت را به ارمغان خواهد آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :