سه شنبه - 2018 اکتبر 23 - 13 صفر 1440 - 1 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198274
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1386 8:43
تعداد بازدید : 128

تحقيق پاياني سطح دو (كارشناسي) مدرسه‏ علميه امام خميني ره

آسيب شناسي انحرافات جوانان

آسيب شناسي انحرافات جوانان به بررسي عوامل انحرافات قشر جوان و پيامدهاي مختلف آن در ابعاد اجتماعي و فرهنگي و... مي پردازد..

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه امام خمینی(ره)-رباط کریم

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

آسيب شناسي انحرافات جوانان

1386

مريم علي بيگي

سيد سيف ‏الله نحوي

سيد مجتبي تديّنی

جوان، انحراف، خانواده، جامعه، فرهنگ، اقتصاد.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

آسيب شناسي انحرافات جوانان به بررسي عوامل انحرافات قشر جوان و پيامدهاي مختلف آن در ابعاد اجتماعي و فرهنگي و... مي پردازد و با توجه به تركيب جمعيتي ايران و تلاش گسترده ي دشمن در تهي ساختن جوانان و نقش كليدي جوان در تعالي يك كشور با هدف اطلاع رساني به اقشار مختلف به ويژه جوانان در جهت شناخت ابزارهاي حيله ي دشمن براي رسيدن به اهداف خويش و در واقع دفاع از جايگاه و عزت جوانان جامعه ي اسلامي، پرداختن به موضوع مزبور در اولويت تحقيق قرار گرفت.

در ارائه ي اين تحقيق از متون و منابع ديني هم چون قرآن و روايات اهل بيت استفاده ي جامع و تحليلي شده است و از سخنان و نظرات جامعه شناسان و روان شناسان با گرايش ديني از طريق كتب معتبر و سايت هاي مرتبط نيز استفاده شده است.

قران كريم مهم ترين عوامل زمينه ساز انحراف را در خودمحوري و خودشيفتگي و جاذبه ي مادي و بيماري دل (نفاق) و گناه شهوت زدگي معرفي مي نمايد.

عوامل ديگر از جمله وراثتي زيستي، خانوادگي، اقتصادي فرهنگي در انحراف جوانان دخالت دارند. اين پديده ي شوم آثار مخربي از قبيل اعتياد، خودكشي، سرقت، انحراف جوانان جنسي و روسپي گري و فرار از خانه را مي تواند به همراه داشته باشد كه هر كدام در نابودي جامعه ي اسلامي مؤثر مي باشد.

بهره بردن از آموزه هاي ديني و پرورشي حس مذهبي و خداباوري و آخرت گرايي و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر و نيز آشناكردن خانواده ها با ضوابط و اصول ترتيبي صحيح و اهميت دادن به روابط خانوادگي از مهم ترين راه هاي پيش گيري در اين موضوع مي باشد. بديهي است نقش جامعه و نهادها و دستگاه هاي اجرايي حكومت در پيش گيري از انحراف جوانان انكارناپذير مي باشد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :