جمعه - 2018 ژوئن 22 - 9 شوال 1439 - 1 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203431
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1391 10:11
تعداد مشاهدات : 95

تحقیقات پایانی - حوزه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها

امدادهای غیبی و نقش آن در زندگی بشر

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح 2 کارشناسی) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها

 

 

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح 2 کارشناسی) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها

عنوان اثر

سال دفاع

نام ونام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام ونام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

امدادهای غیبی و نقش ۀن در زندگی بشر

1391

مریم بابایی

حسین علی احمدی

مجتبی تدین

امداد، غيب، نصرت، سنت، كرامت، معجزه

چکـــــــــــــــــــــــــــــــــیده

امدادهاي غيبي يكي از سنت هاي الهي است كه انسان در زمان هاي مختلف از اين سنت الهي برخوردار بوده است، فراهم شدن شرايط موفقيت يا گاهي الهامات و روشني هايي كه به انسان مي شود نوعي امداد غيبي محسوب مي گردد، گاهي اين امدادها به فرد خاص و يا گاهي همه اجتماع را در بر مي گيرد، اما به علت نداشتن شناخت حقيقي از مفهوم امداد غيبي و يا ظريف بودن آن، به سادگي از كنار آن مي گذرد. اين نصرت ها و امدادها در زندگي همه افراد ساري و جاري گرديده و باعث دوام و بقاي روحي و رواني زندگي بشر بوده است چرا كه اگر غير از اين بود بشر در كوران حوادث و سختي هاي زندگي از پا در مي آمد.

لذا در اين تحقيق سعي شده به سؤالاتي از قبيل، امدادهاي غيبي چيست؟ زمينه هاي جلب و موانع دريافت آن كدامند؟ و ... پاسخ داده شود. براي پاسخگويي به اين سؤالات از روش تحقيق توصيفي استفاده شده است و موضوع تحقيق در حوزه مباحث اعتقادي است. براي جمع آوري اطلاعات از كتابخانه، نرم افزارها و مقالات اينترنتي و از ابزار فيش برداري استفاده شده است.

فراهم آوردن شرايط جذب امدادهاي غيبي از يك سو و برطرف كردن موانع امدادهاي غيبي از سوي ديگر لازم است، تا انسان بتواند از اين سنت الهي بهره مند گردد. و الا قطعي بودن امدادهاي غيبي براي آنان كه در راه حق گام مي نهند امري واضح است و مصاديق آن در ميان آيات قرآن و تاريخ به تكرار آمده است. به طوري كه آثار و نشانه هاي آن حتي در عصر حاضر به ياري رزمندگان اسلام شتافته و آنان را به پيروزي رسانده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :