چهارشنبه - 2018 ژولاي 18 - 6 ذيقعده 1439 - 27 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203480
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1395 14:7
تعداد مشاهدات : 188

مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

برگزاری نشست فرهنگی بینش سیاسی

نشست فرهنگی بینش سیاسی در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

به گزارش معاونت فرهنگی،روز چهار شنبه مورخ 95/11/27 ،  واحد فرهنگی نشستی با عنوان بینش سیاسی طلاب بر پا داشت.

در این نشست خانم دکتر محمود زاده مدرس حوزه و دانشگاه با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با علما و روحانیان استان سمنان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری  بیان داشت:برخلاف روحانیون ادیان دیگر، روحانیت شیعی فقط به مردم وابسته است و برای مردم و در خدمت مردم است که این پدیده بسیار بزرگ و مهمی است که باید حفظ و تقویت شود و استمرار ارتباط مستقیم روحانیت با همه قشرهای مردم با هر خاستگاه و موقعیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، وظیفه ای کاملا جدی و موجب تقویت اعتماد مردم است که برای عمل به آن باید از نشست و برخاست با مردم به ویژه در مساجد و جلسات مذهبی، بهره گرفت.

وی تاکید نمود: سیاسی بودن یک روحانی به معنای ورود به باندها و جناحهای سیاسی و آلت دست شدن سیاست بازان نیست، بلکه به معنای اگاهی سیاسی ، برخورداری از قدرت تحلیل عمیق و بهره مندی از قدرت جهت یابی صحیح سیاسی است.

وی در ادامه بیان داشت: "در دورانی که هجوم انبوه افکار مختلف درراهروهای اطلاعاتی جهانی، ذهن جوانان راهدف گرفته است ، باید با شناخت افکار مهاجم و نیزشناخت جوانان، به مقابله صحیح با تهاجم فرهنگی پرداخت".

در پایان خاطر نشان کرد :"شیعه با آزاد فکری و تکیه بر عقل و منطق و استدلال رشد کرده است و باید قدر این ویژگی را دانست و آن را دنبال کرد".

لازم به ذکر است این مباحث در هفته آینده برای علاقه مندان ادامه خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :