يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206970
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396 9:30
تعداد بازدید : 152

مدرسه ی علمیه ی قاسم بن الحسن علیهماالسلام

برگزاری دومین کارگاه بصیرت افزایی در خانواده از طریق راهکار قران و عترت

برگزاری دومین کارگاه بصیرت افزایی در خانواده از طریق راهکار قران و عترت با حضور حجت الاسلام والمسلمین اقای دهنوی در حوزه ی حضرت قاسم بن الحسن (ع)

برگزاری دومین کارگاه بصیرت افزایی در خانواده از طریق راهکار قران و عترت با حضور حجت الاسلام والمسلمین اقای دهنوی در حوزه ی حضرت قاسم بن الحسن (ع)
 چکیده:
ایشان ابتدا به اهمیت خانواده از منظر قران اشاره کردند سپس به مبحث ریشه ‏های اختلاف‏ خانوادگی پرداختند. در بررسی عواملِ مشکلات خانوادگی که گاه خانواده را به فروپاشی کامل می‏کشاند، به مواردی متعدد برمی‏خوریم که در گستره‏ای از مسائل روانی، اجتماعی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و جسمانی جای می‏گیرد. کم‏سن و سالی زن و مرد، تفاوت زیاد در بهره هوشی، چگونگی روابط کلامی و غیرکلامی، اختلاف بسیار در تحصیلات، توقع مادی زیاد در خانواده، بیماری‏های جسمانی که سازگاری‏های جدی‏تری را می‏طلبد، اعتیاد، نازایی زن یا مرد، بی‏ توجهی اعضای خانواده به باورهای دینی و انجام رفتارهای خارج از محدوده مجاز شرعی، آزار دادن والدین و ناخشنود ساختن آنها، از جمله عوامل پیدایش اختلاف‏های خانوادگی است نبود عشق در زندگی زناشویی در کنار دیگر عوامل، زمینه ‏ساز پدیده طلاق است. آثار ویران‏گر طلاق، برای زوجین و فرزندان بسیار چشم‏گیر است. بالا بودن گرایش به طلاق و دعواهای دامنه‏داری که روزگاری همراه با تلخ‏کامی را برای تمامی اعضای خانواده رقم می‏زند، در این زمینه تأمل‏برانگیز است. نکته مهم این است که به دلایل گوناگون، شمار اندکی از زندگی‏های مشترک در جامعه ما به طلاق می‏انجامد، ولی نبود عشق که به نسبت‏ها و شدت‏های گوناگون نمود پیدا می‏کند، جلوه‏های بسیار متفاوتی می‏تواند بیابد که دل‏زدگی در روابط زناشویی و نارضایتی از زندگی مشترک، نمونه آن است. به هر حال، برآورده نشدن نیازهای عاطفی افراد، ساختار زندگی مشترک را بسیار سست می‏سازد و زمینه را برای از هم گسستن پیوند آماده می‏کند
جناب دکتر دهنوی 45 دقیقه به سوالات مطروحه در جلسه پاسخ فرمودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :