دوشنبه - 2018 سپتامبر 24 - 14 محرم 1440 - 2 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207112
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396 12:58
تعداد بازدید : 263

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاری همایش حکمت مطهر (روزی با حوزه) در مدرسه علمیه امام خمینی(ره)

به همت معاونت آموزش و همزمان با سالروز شهادت استاد مطهری همایش حکمت مطهر با حضور طلاب و فارغ التحصیلان برگزار گردید.برنامه های اجرا شده در این همایش به سه بخش عمده سخنرانی ها ، اهدا جوایز، برنامه های متنوع فرهنگی تقسیم می شد که در ذیل مختصری از این برنامه ها شرح داده شده است .


در بخش سخنرانی ها

1-خیر مقدم و تقدیر مدیر مدرسه از حضور طلاب و همچنین تبریک روز معلم به اساتید حوزه و بیان ارزش و مقام استاد


2- سرکار خانم الهی پور کارشناس روابط عمومی و امور بین الملل مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور پیرامون موضوع اقتصاد مقاومتی در خانواده به ایراد سخن پرداختند ایشان فرمودند: آنچه در زندگی طلاب بسیار حائز اهمیت است پیروی از سیره اهل بیت (علیهم السلام) و علمیای بزرگ دین چون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) می باشد. باید ساده زیستی و دوری از کبر و غرور سرلوحه زندگی طلاب باشد چرا که آنها شاخص زندگی دینی در جامعه هستند پس باید در ظاهر زندگی آنها نیز این ساده زیستی نمود عینی داشته باشد . پرهیز از اسراف، کاخ نشینی، فخر فروشی و تجمل گرایی باید جزء اولویت های زندگی طلاب باشد چرا که مردم آنچه می بینند قبول می کنند اگر ما عامل به گفته های خود نباشیم نمی توان انتظار زیادی از مردم داشت که اقتصاد مقاومتی را در زندگی اجرا نمایند پس با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و بهره گیری از سیره عملی این بزرگان می توان مبلغ خوبی برای دین بود.


3- سیری در صحیفه سجادیه و بررسی دعای مکارم الاخلاق و عنوان اینکه اخلاق در جامعه و خانواده اولویت اصلی باید باشد و مهم ترین الگوی اخلاقی رسول اکرم(صلوات الله علیه) و اهل بیت (علیهم السلام) می باشند و معیار های اصلی اخلاق مداری در این بخش بررسی و عنوان گردید که از آن جمله می توان به رعایت تقوا،روی خوش، زبان نیکو، رفتار مناسب با دیگران و ... اشاره نمود.

4- آشنایی با کوثرنت و لزوم فعالیت گسترده طلاب در فضای مجازی توسط خانم کشتکاران، ایشان عنوان داشتند: طلاب باید در فضای مجازی فعال باشند و به علوم روز مجهز شوند چرا که تبلیغات دشمن از این شاخه بسیار تأثیر مخرب دارد پس برای مقابله با آن باید مجهز به سلاح علم و فعالیت در فضاهای مجازی باشیم . در ادامه نیز ایشان به چگونگی فعالیت در شبکه اجتماعی کوثر نت را توضیح دادند.


5- صحبت های خانم زارعی طلبه معدل 20 پیرامون بیان رمز موفقیت ایشان فرمودند: برنامه ریزی مناسب ، هدف گذاری و پی گیری و تلاش طلاب سبب کسب مؤفقیت در تحصیل علم و دانش می باشد.

در بخش برنامه های فرهنگی:

همخوانی قرآن ، برگزاری مسابقات شاد و مفرح بین طلاب ، اجرای تواشیح ، تئاتر، مدیحه سرایی، پخش کلیپ و پذیرایی از جمله برنامه های اجرا شده بود.


در بخش اهداء جوایز

1-اهدا جوایز به طلاب نیم سال اول و تقدیر از طلبه برتر با معدل 20 در نیم سال اول

2-هدیه به 13 نفر از راه یافتگان به مرحله استانی مسابقات علمی(المپیاد علمی)

3- هدیه به 15 نفر از طلاب دارای معدل 19 به بالا

4- هدیه به 41 نفر از طلاب که معدل الف(19-18) را کسب نموده اند.

5- اهدا جایزه به 8 نفر از فارغ التحصیلان در سال جاری تحصیلی و تابستان 1395


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :