سه شنبه - 2018 ژولاي 17 - 5 ذيقعده 1439 - 26 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207138
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396 4:35
تعداد مشاهدات : 194

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری دوره آموزش تبلیغی «نظام زنجیره ای مدیریت هوشمند در خانه و خانواده»

دوره آموزش تبلیغی «نظام زنجیره ای مدیریت هوشمند در خانه و خانواده» با حضور اساتید و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، هفتمین جلسه تبلیغ کاربردی با موضوع «نظام زنجیره ای مدیریت هوشمند در خانه و خانواده» با حضور آقای دکتر متینی فر برگزار شد..
 دکتر متینی فر، هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) و مدیر مرکز سواد فضای مجازی سازمان سراج استاد این جلسه ، در ابتدا به تبیین معنای فضای مجازی پرداخت و گفت: فضای مجازی دارای سه عرصه قالب، عرضه و تقاضا ؛ به زیر ساخت، ابزار، محتوا، کاربرد و خدمات و سرویس تقسیم می شود.
ایشان، از مهم ترین فواید فضای مجازی را انتقال محتوا از تولید تا مصرف بیان کرد ومهم ترین ویژگی فضای مجازی وابسته به محدوده جغرافیایی نیست و توانایی تحمیل رفتار دارد.
دکتر متینی فر ، در ادامه به بیان آمار تولیدات فضای مجازی در موضوعات مختلف از جمله لطیفه، ادبی و هنری، علمی و تخصصی پرداخت و گفت: نهضت سواد آموزی دهه 60 باید به نهضت سواد آموزی فضای مجازی تبدیل شود. ایشان، فضای مجازی را عاملی برای تغییردانست و در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری پرداخت که: اگر من رهبر نبودم، فرمانده فضای مجازی می شدم .
 سخنران مجتمع کوثر، مهم ترین عامل در پاسخ به سؤال «آیا با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده فضای مجازی می تواند نیازهای جوان را برطرف کند گفت: حضور آگاهانه مبلغات در تلگرام ضروری است و باید این حضور هوشمندانه باشد زیرا در صورت عدم حضور جوانان ما در فضای مجازی قتل عام فکری خواهند شد. ایشان، در ادامه تفسیر آیه «أَ لَم یَعلَم بِأَن َّ اللّه َ یَری « در فضای مجازی را تقوای رسانه ای دانست .
دکتر متینی فر، در پایان به بیان اصول مسئولیت پذیری که شامل : مسئولیت پذیری کودک، اصل آموزش و آگاه سازی، الگوسازی ، مدیریت و استفاده متناسب با سن، جنسیت و فرهنگ پرداخت.
گفتنی است، این جلسه چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد
.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :