چهارشنبه - 2018 سپتامبر 26 - 16 محرم 1440 - 4 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207256
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1396 10:44
تعداد بازدید : 266

مدرسه علمیه زهرای اطهر(س)

جنگ نرم در سبد فرهنگی خانواده

در این مقاله درباره جنگ نرم و تاثیر آن بر زندگی مسلمین، سخن به میان امده است. این مقاله جزو مقالات برتر فراخوان حوزه حضرت نرجس(س) در سال 95 می باشد.

جنگ نرم در سبد فرهنگی خانواده

ملیحه خیرخواهان

استاد:سرکار خانم کیاهور

چكيده :

جنگ نرم اقدام پيچيده و پنهان متشكل از عمليات هاي سياسي و فرهنگي و اطلاعاتي توسط قدرت هاي بزرگ جهان براي  ايجاد تغييرات دلخواه و مطلوب در كشورهاي هدف است . هدف اين جنگ استحاله و از بين بردن ارزش ها و ايمان اصيل اسلامي و جايگزين نمودن آن ليبرال دموكراسي و بي بند وباري غربي تدارك شده است . آماج اصلي اين تهاجم كانون فرهنگي كانون خانواده ها به مثابه سلول بنيادين هر جامعه تعريف شده است و تاثير خود را به در لبتدا بر روي جوانان ، سرونشت سازان هر جامعه خواهد گذاشت . در اين مقاله سعي شده است بانگرشي اختصاصي اين شبيخوان فكري را از دايره بين الملل و منطقه و به واحد خانواده نغيير داده و روش كار مقابله با آن و اصل هر جامعه بررسي شود . وقتي خانواده كه بمنزله ستوان خانه اجتماع است از اسيب هاي مختلف سياسي ، اجتماعي و فرهنگي ... واكسينه شود و در برابر تركش هاي همه جانبه دشمنان هماهنند سپري پولادين عمل كند به تبع آن جامعه اي سالم و غير قابل انعطاف  خواهيم داشت . و اين حاصل نمي شود مگر در سايه آشنايي خانواده ها با اصول و اهداف نرم آن تاثيراتي كه بر خانواده بر فرهنگ دين و مقالات اجتماعي و آگاه نمودن خانواده در شناختن اصول و روشهاي مقابله و مواجه با آن .

قاعدتا" افزايش اعتقادات و باورهاي ديني در خانواده بالا بردن ميزان حس وطن پرستي و نوع دوستي در آحاد جامعه ، جايگزين نمودن محصولات فرهنگي متناسب با عرف عاقل و شرع به جاي فرهنگ مبتذل غرب و گوش به فرمان ولايت بودن نتيجه شگرف در تقابل با اين حركت نامحسوس مخرب فرهنگي خواهد گذاشت و آن چيزي نيست جز بصيرت .كليدواژه : جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي ، تهاجم ، خانواده

علاقه مندان جهت مشاهده متن مقاله می توانند از فایل زیر استفاده نمایند.       

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :