يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 213893
تاریخ انتشار : 29 تیر 1396 19:21
تعداد بازدید : 360

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

مساله زن در غرب

رهبری معظم اعلام داشتند که “من یک وقتی گفتم؛ از من سؤال کردند که شما در مقابل آنچه که غربی ها درباره ی مسئله ی زن در کشور می گویند، چه دفاعی دارید؟ من گفتم: ما دفاع نداریم، ما هجوم داریم! ما در مسئله ی زن، از غرب طلبکاریم؛ ما مدعی غربیم


از نگاه دینی زن در جایگاهی کلیدی و با مسئولیت های سنگین قرار گرفته است،وظیفه ای چون همسری،مادری،کانون خانواده بودن،مسئولیت های اجتماعی،سیاسی،فرهنگی و حتی اقتصادی.
شاید بتوان کلیدی ترین نقش زن را در هر جامعه ای، وظیفه ی ایشان در تربیت نسل دانست.دشمن به خوبی متوجه این نقش کلیدی شده است،به همین خاطر برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی باید زنان را از آن بگیرند،نقاط مهمی که استکبار برای دست یابی به این مهم برآن دست گذاشته است مسئله ی “عفاف و حجاب” و مسئله ی “خانواده” است.
استکباری که خود بالاترین آمار کودکان نامشروع را دارد،اصلا می تواند مدعی دفاع از حقوق زن باشد؟کدامین عقل سلیم این را می پذیرد؟
استکباری که باسندهای به اصطلاح آموزشی اش تیشه به ریشه ی ملت ها می زند،آموزش هم جنس بازی می دهد،ازدواج سفید را مطرح می کند و قص علی هذا،چطور می تواند از حقوق زن دفاع کند،وقتی عزمش برای براندازی بنیان خانواده و زیر سوال بردن شان و منزلت زن است!چطور از حقوق زن دفاع می کند،وقتی زن را کالا و نگاهش به زن نگاه خریدارانه است!چطور می شود که یک عده بنشینند با چنین برنامه هایی داعیه دار دفاع از حقوق زن شوند در حالیکه خودشان در مظان اتهام اند!
رهبری معظم اعلام داشتند که “من یک وقتی گفتم؛ از من سؤال کردند که شما در مقابل آنچه که غربی ها درباره ی مسئله ی زن در کشور می گویند، چه دفاعی دارید؟ من گفتم: ما دفاع نداریم، ما هجوم داریم! ما در مسئله ی زن، از غرب طلبکاریم؛ ما مدعی غربیم؛ آنها هستند که دارند به زن ظلم می کنند، زن را تحقیر می کنند، جایگاه زن را پائین می آورند؛ به اسم آزادی، به اسم اشتغال، به اسم مسئولیت دادن، آنها را مورد فشارهای روحی، روانی، عاطفی و اهانت شخصیتی و شأنی قرار می دهند؛ آنها باید جواب بدهند. جمهوری اسلامی در این زمینه یک مسئولیتی دارد. جمهوری اسلامی در مسئله ی زن باید به طور صریح و بدون هیچ مجامله، حرف خودش را – که عمدتاً اعتراض به نگاه غربی و این نامعادله ی ظالمانه ی غربی است – بگوید. با این نگاه، آن وقت مسئله ی حجاب، مسئله ی نوع ارتباط زن و مرد، همه معنا پیدا می کند. این یک مسئله است.”
۱۳۹۰.۳.۱

راست است آن ها که تبهکارند انگار بیشتر از همه طلبکار می شوند

حالا این وسط، عناصری خود فروخته و نیویورک نشینی هم هستند که به بهانه های حمایت از زن ایرانی و حقوقش، کمپین چهارشنبه های سفید راه اندازی کرده،تلاش بر ولنگاری زن ایرانی دارند تا استکبار و عناصر داخلی اش را به اهدافشان برساند.
اما ندانستند زن مسلمان گوش به فرمان ولی است،وقتی ایشان از او این چنین می خواهند ” من سفارش میکنم یکی از نکاتی که دانشجویان خواهر در تشکّلها دنبال کنند، مسئله ی زن در غرب باشد؛ ما کمتر به این مسئله میپردازیم. البتّه در یکی از جلسات سالهای قبل، یکی از خواهران -یادم نیست که استاد بود یا دانشجو- اینجا صحبت مفصّل خیلی خوبی در این زمینه انجام دادند امّا معتقدم باید کار کرد و میدان کار در این زمینه وجود دارد. این هم این مسئله

۱۳۹۶.۳.۱۷

زن مسلمان همانطور که ندای امام روح ا… را به درستی دریافت کرد و طبق گفته رهبری معظم # “زن ایرانی به خاطر گوهر ایمان که در او نهادینه بود، توانست بر این موج مخرب فائق بیاید؛ در انقلاب مشارکت اساسی داشته باشد؛ هم با حضور خود، هم با تشویق مردان؛ و یک پایه ی اساسی پیروزی انقلاب بشود. بعد از انقلاب هم که حرکت زنان، حرکت فوق العاده ای است.

پس از گذشت سه دهه از انقلاب خمینی کبیر،این زن مسلمان پیام ولی امر،آیت الله خامنه ای را هم به خوبی دریافت کرده است،او مادامی که در خانه اش طبق بیان رهبری معظم #”ریحانه است” ،هم نقش همسری را به خوبی ایفا می کند،مادری است که تلاش می کند فرزندانی تربیت کند که سرباز شوند برای اسلام و انقلاب،جان بر کفان خمینی و خامنه ای تربیت می کند،او در واقع سر-باز تربیت می کند برای پای در رکاب حضرت شدن.
در کنار این نقش های کلیدی ،زن مسلمان ایرانی از محیط بیرون از خانه غافل نیست،زن مسلمان ایرانی با حیا و عفت تمام،جامعه را فراموش نکرده،درس می خواند،رخنه گاه های فرهنگی جامعه در امور زنان را رصد می کند،راهکار می دهد،از سیاست غافل نیست،قدرت تحلیل مسائل را دارد،پرداختن های استکبار و عمال داخلی اش به مسائلی چون آزادی زنان و حضور در ورزشگاه و … ذهن او را از سندهای کلان ۲۰۳۰ و رخنه گاه هایش ،قراردادهای پنهانی و حضور شرکت هایی با سابقه ی استکباری چون توتال باز نمی دارد.

استکبار بداند
زن مسلمان ایرانی با عفت تمام،بیدار و هوشیار است.او بیدار است و پیام اسلام را در قالب حجاب و عفافش به گوش زنان پاک نهاد می رساند.
زن مسلمان هم مبارز است،سلاح او حجابش است،این سلاح برنده تر از هر چاقویی است که بر جسم او وارد می شود،مروه شربینی را به زعم خودشان از میان برداشتند ولی چهره ی خبیث خود را بیش از پیش نشان دادند،آن چنان که رهبری معظم در مورد این شهیده ی بزرگوار بیان کردند “آن دختر خانم جوان عرب را که مثلاً فرض کنید که مقنعه داشته یا پوشیه داشته، به خاطر حجابش می زنند می کشند و هیچ کس اصلاً دنبال هم نمی کند؛ حالا گفتند یک مجازاتی [کردند]؛ آدم فکر نمی کند که خیلی جدّی اینها تعقیب می شود؛ واقعاً تعقیب هم نمی کنند. در جاهای دیگر هم همین جور؛ در آمریکا و جاهای دیگر و کشورهای دیگر هم متأسّفانه همین جور است؛ که خب، اینها مدّعی حقوق بشر هم هستند! اینها را مقایسه کنند با آنچه در ایران می گذرد. این چنین چیزی در ایران سابقه ندارد؛ یعنی در دوران اسلامی و جمهوری اسلامی، تعرّض به غیر مسلمان از سوی مسلمانها هیچ سابقه ای ندارد. همان جوان حزب اللّهی تند و داغ هم هرگز به خودش اجازه نمیدهد که به یک غیر مسلمانی تهاجم و حمله بکند و مانند اینها”.
۱۳۹۳/۱۱/۰۶نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :