يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 214124
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1396 17:22
تعداد بازدید : 180

نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی

جمعی از اساتید و طلاب حوزه علمیه الزهرا(س) واوان به عنوان مربی طرح نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی و به صورت جهادی مشغول به همکاری با این حرکت عظیم و ارزشمند شدند.

طرح نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در راستای ترویج گفتمان نهج البلاغه ، آشنایی مردم با کلام و سبک زندگی علوی و همچنین آسان سازی نهج البلاغه برای عموم مردم در چندین شهر کشور همچون اصفهان و قم و چندین کشور جهان در حال برگزاری می باشد.

این طرح در اسلامشهر و شهرستان های اطراف از ماه مبارک رمضان با همت سرکار خانم مظفری و با عضو گیری نزدیک به 4000 هزار نفر از بانوان این مناطق به عنوان متربی و بالغ بر 100 مربی جهادی، کار خود را شروع کرد.

در این بین جمعی از اساتید و طلاب حوزه علمیه الزهرا(س) واوان به عنوان مربی طرح و به صورت جهادی مشغول به همکاری با این حرکت عظیم و ارزشمند شدند.

همچنین به منظور آشنایی  مربیان، اردوی توجیهی روز پنجشنبه 29 تیرماه 1396 همزمان با شهادت رئیس مذهب شیعه در شهر مقدس قم و در جوار حضرت معصومه برگزار شد.

در این همایش مربیان با اهمیت طرح ملی نهج البلاغه خوانی، اصول طرح و روش ها آشنا شدند.


                                   شعار و چشم انداز این حرکت جهانی:
                                       همـه با نهـج البـلاغه مبلـغ دین شونـد.

 

روش نهج البلاغه خوانی آسان:

1.     ترجمه نهج البلاغه را بخوانیم.

2.    ترجیحاً ترجمۀ مرحوم دشتی را بخوانیم که به تأیید رهبر بهترین ترجمه است.

3.   با شبی ده دقیقه شروع کنیم.

4.   شروع خواندن از حکمت ها. خواندن از آسان به سخت، حکمت ها کاربردی تر و آسان تر است و این مجال را به ما خواهد داد تا با ادبیات و سیاق کلام حضرت آشنا شویم.

الف. خواندن حکمت ها دو بار از اول تا آخر.

ب. خواندن نامه ها از آخر به اول.

ج. خواندن خطبه ها از آخر به اول.

5.    در حین مطالعه گاهاً سؤال برایتان پیش می آید صبر پیشه کنید، پاسخ سؤال را در حکمت ها، نامه و خطبه های بعد می یابید.

6.    در دور اول مطالعه یادداشت نکنید، حفظ نکنید.

 

*** چند نکته اساسی:

1. در دور اول نیاز به شرح و تفسیر نداریم؛ چون هدف آشنایی با کلام حضرت است.


2. اگر در حین مطالعه به سؤال برخورد کردید، صبر پیشه کنید. با مطالعه بیشتر در حکمت ها و نامه و خطبه ها به جواب سؤالتان می رسید.


3. در صورت عدم صبر با مراجعه به فهرست موضوعی انتهای ترجمۀ مرحوم دشتی در موضوع مدنظرتان با کمک نهج البلاغه به جواب سؤالتان خواهید رسید.


4. در دور اول خواهید دید برخلاف آنچه تا حالا گمان می کردید و در گوشمان خوانده اند، بسیاری از مطالب نهج البلاغه حتی برای نوجوانان و عوام قابل فهم است.


5. «لا يَمَسُّهُ إِلاَّ اَلْمُطَهَّرُونَ»، با خلوص نیت پای نهج البلاغه بنشینیم، خواهیم دید همان طور که خود وعده داده اند ما را از چشمه سار علم و معرفت خویش سیراب خواهند کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :