پنج شنبه - 2018 سپتامبر 20 - 10 محرم 1440 - 29 شهريور 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 214319
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1396 11:47
تعداد بازدید : 158

معاونت پژوهش حوزه ی علمیه خواهران استان تهران برگزار کرد

نشست فصلی معاونان پژوهش مدارس استان تهران

نشست فصلی معاونان پژوهش مدارس استان سطوح دو و سه در روز 02/05/96 با حضور حجج اسلام رضائی رئیس اداره راهبری پژوهش های دینی و قنبری نیک رئیس اداره توسعه فعالیت های پژوهشی برگزار شد.

نشست فصلی معاونان پژوهش مدارس استان سطوح دو و سه در روز 02/05/96 با حضور حجج اسلام رضائی رئیس اداره راهبری پژوهش های دینی و قنبری نیک رئیس اداره توسعه فعالیت های پژوهشی برگزار شد.

در این نشست، ابتدا آقای رضائی با ذکر مقدمه ای در خصوص رسالت حوزه علمیه و ضرورت انجام پژوهش های روزآمد درون حوزوی و برون حوزوی به ویژه با رویکرد زن و خانواده بیان کرد مرکز مدیریت در همین راستا از تاسیس مراکز پژوهشی حمایت می کند و آیین نامه های آن متناسب با سطوح حوزه ها تدوین شده است. وی با تاکید بر لزوم مرجعیت علمی حوزه ها ابراز داشت این مراکز باید به گونه ای باشد که ضمن اولویت داشتن طلاب، پژوهشگران سایر مراکز را نیز جذب نماید. رضائی با اشاره به حمایت های بودجه ای و راهبری محتوایی مرکز مدیریت از مراکز پژوهشی حوزه های خواهران اظهار داشت انگیزه بخشی و توانمندسازی طلاب و تولید آثار موردنیاز و متناسب با اقتضائات جغرافیایی و زمانی و مخاطبان از جمله مسائل مورد توجه در این زمینه است.

در ادامه این نشست، آقای قنبری نیک به ضرورت ظرفیت سنجی در حوزه ها و بهره مندی از آنها را تشریح کرد و با تاکید بر آنکه قلم زنی و نگارش در طلاب باید تقویت شود، بیان کرد علی رغم فراهم شدن بستر برای تولید فصلنامه ها و مجلات علمی پژوهشی حوزه خواهران، مشاهده می شود این امکان در میان طلاب خواهر ناشناخته و مغفول مانده و بیش از طلاب، دانشجویان و پژوهشگران سایر مراکز از آن بهره می برند. وی با اشاره به حمایت مرکز از چاپ مجلات پژوهشی اظهار داشت هر مدرسه با توجه به سطح خود می تواند مجوز نشریه دریافت کند.

پس از این جلسه دو ساعته، نشست با پرسش و پاسخ معاونان پژوهش با محوریت راهبردهای تحقق سند چشم انداز 1404 ادامه یافت و طی این گفتگو پیشنهاداتی مطرح گردید.

یادآور می شود این نشست به صورت فصلی در حوزه علمیه خواهران استان تهران برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :