يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 214382
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396 11:50
تعداد بازدید : 209

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری جلسه کارگروه اساتید تفسیر و علوم قرآن در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

رضائی، مسئول امور اساتیدمجتمع کوثر، از تشکیل جلسه کارگروه تفسیر و علوم قرآن خبر داد.به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر، رضائی، مسئول امور اساتیدمجتمع کوثر، از تشکیل جلسه کارگروه تفسیر و علوم قرآن خبر داد.

رضائی، در ادامه افزود: جلسه کارگروه تفسیر و علوم قرآن با موضوع جایگاه رشته تفسیر و علوم قرآن در حوزه های علمیه خواهران و راهکارهای تقویت بنیه علمی طلاب این رشته برگزار گردید.

وی، تصریح کرد: در این جلسه که با حضور اعضای کارگروه، مدیر مجتمع و معاونین آموزش و پژوهش برگزار شد جزایری مدیر گروه تفسیر و علوم قرآن با بیان اینکه قرآن تبیان کل شی ء است گفت: مفسّر با کلام وحی سر و کار دارد و برای دریافت حقیقت قرآن نیاز به طهارت ظاهری و طهارت باطنی است البته تنها معصومین علیهم السلام هستند که به بطن قرآن راه پیدا می کنند، اما با این حال برای عمل طبق آموزه های قرآن باید معنای آن را فهمید و برای رسیدن به این هدف نیازمند علم تفسیر قرآن می باشیم که دست یابی به این علم و طی مقدمات آن در حوزه ها میسرو نقش اساتید برای نیل به این هدف بسیار
تاثیرگذار است.

ایشان، در ادامه یاد آور شد: در تفسیر ترتیبی آشنایی با روش های تفسیری (روش روایی، اجتهادی و. ...) باید بنای کار قرار گیرد و در تفسیر موضوعی با وسعت در موضوعات می شود کارهای زیادی انجام داد، البته این امر مستلزم پژوهش دقیق و علمی طلاب در این زمینه است.

گفتنی است، این جلسه روز شنبه ۶مرداد ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :