جمعه - 2018 نوامبر 16 - 8 ربيع الاول 1440 - 25 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229661
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 13:12
تعداد بازدید : 166

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع)

نامه ی مقام معظم رهبری به جوانان غربی و آمریکای شمالی با محوریت بیداری اسلامی

موضوع و محتوای نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، قابل تأمل و بررسی های مفصل در علوم دینی، جامعه شناسی، سیاسی و ... می باشد که در اینجا با رویکردی دینی ـ سیاسی به آن پرداخته شده است. این نامه بازتاب های متعددی در همه مردم دنیا داشته و در شبکه های اجتماعی باعث شد تا بسیاری از جوانان شرق آسیا تا جنوب آفریقا این نامه را بارها و بارها در صفحات خود باز نشر کنند.

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نامه ی مقام معظم رهبری به جوانان غربی و آمریکای شمالی با محوریت بیداری اسلامی

1396

مونا ملایی

طاهره لطیفی

فرزانه نیکوبرش راد

بیداری، بیداری اسلامی، اسلام هراسی، مقام معظم رهبری، جوانان غربی

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع و محتوای نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، قابل تأمل و بررسی های مفصل در علوم دینی، جامعه شناسی، سیاسی و ... می باشد که در اینجا با رویکردی دینی ـ سیاسی به آن پرداخته شده است.

این نامه بازتاب های متعددی در همه مردم دنیا داشته و در شبکه های اجتماعی باعث شد تا بسیاری از جوانان شرق آسیا تا جنوب آفریقا این نامه را بارها و بارها در صفحات خود باز نشر کنند.

 انتشار این نامه در برهه حساس کنونی که همزمان شده است با حضور داعش در خاورمیانه و حوادث فرانسه، دانمارک و آلمان آنقدر مورد توجه جوانان حقیقت جو در سراسر دنیا قرار گرفته که حتی جوانان یهودی ساکن سرزمین های اشغالی نیز این نامه را بارها منتشر کرده اند.

تمام آنها به یک نکته کلیدی تأکید دارند که اسلام واقعی دین صلح و دوستی است و باید حساب اسلام گرایان افراطی که به اسم اسلام دست به جنایت می زنند و و مزدور آمریکا و اسرائیل می باشند، از اسلام ناب محمدی و مسلمانان واقعی جدا کنند.

 اما اینکه رهبر جوانان را خطاب قرار داده است برای این است که زمینه  جوان برای رشد معنوی بیش تر است و برای بیداری اسلامی در سطح جهانی لازم است که جوانان به خودشناسی و باورهای درونی برسند.

تروریسم درد مشترک ماست که باعث شده داعش زاییده ی این تزویر، حالا بر علیه خود آنها نیز دست به گلوله ببرد و این نامه پیامدهای زیادی داشت من جمله انتشار فلش کارت در داخل و خارج و مقالات فراوان و نشت های کثیر که همگی از منحصر به فرد بودن این نامه است.

 روش تحقیق در این پژوهش توصیفی ـ تحلیلی بوده و نوع مطالب جمع آوری شده، اسنادی و متنی و کتابخانه ای بوده است و در سه فصل تنظیم گشته است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :