جمعه - 2018 نوامبر 16 - 8 ربيع الاول 1440 - 25 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229662
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 13:16
تعداد بازدید : 149

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع)

نقش اقتصاد مقاومتی در اقتدار حکومت اسلامی ایران

موضوع اقتصاد مقاومتی قابل بررسی در علوم مختلف اقتصادی، قرآنی، سیاسی، اجتماعی و ... قابل بررسی است که در این تحقیق پایانی، با رویکرد قرآنی با محجوریت کلام مقام معظم رهبری که برگرفته از کلام وحی و سیره ی عملی و گفتاری اهل بیت (علیهم السلام) می باشد، گردآوری شده است.

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نقش اقتصاد مقاومتی در اقتدار

حکومت اسلامی ایران

1396

افسانه رحمتی

طاهره لطیفی

فرزانه نیکوبرش

اقتصاد، اقتصاد مقاومتی، اقتدار، حکومت اسلامی

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع اقتصاد مقاومتی قابل بررسی در علوم مختلف اقتصادی، قرآنی، سیاسی، اجتماعی و ... قابل بررسی است که در این تحقیق پایانی، با رویکرد قرآنی با محجوریت کلام مقام معظم رهبری که برگرفته از کلام وحی و سیره ی عملی و گفتاری اهل بیت (علیهم السلام) می باشد، گردآوری شده است. اقتصاد مقاومتی یکی از وظایف سنگین و امروز و آینده کارگزاران دولتی ایران اسلامی و از اهداف کلان نظام تلقی می شود، وظیفه همه دلسوزان و آحاد جامعه اسلامی، باید در مقوله اقتصاد مقاومتی به درستی تبیین شود و برای رسیدن به مرز کارآمدی نظام مبتنی بر اندیشه های دینی و اعتقادی باید از ابزار اقتصاد مقاومتی استفاده می شود.

این تحقیق با استفاده از روش توصیفی-تحلیلی و هدف کاربردی، جمع آوری مطالب به صورت متنی و کتابخانه ای بوده است که در سه فصل تنظیم شده است.

اقتصاد مقاومتی ضمن حمایت از تولید ملی (هم در بخش منابع طبیعی، تجاری، بازرگانی و هم نیروی انسانی) و با برنامه ریزی صحیح اقتصادی در راستای توسعه و رشد اقتصادی و تاثیر فرهنگ بر اقتصاد می توان شاهد اجرای عدالت در بخش های آموزشی و ... و اشتغال بود. در اقتصاد مقاومتی رویکرد و چشم انداز دولت ها باید به سمت ایجاد نهضت استعدادیابی درونی و استفاده از فرصت های موجود ملی باشد.

نهضت تولید علم و به تبع آن تولید فناوری و به کارگیری فناوری ها، مهارت و ... و تجاری سازی دانش، استفاده حداکثری از شرکت های دانش بنیان و کارگاه های خصوصی کوچک و متوسط و هم افزایی علم و ثروت، با پشتوانه ی خوداتکایی و تحقق خودکفایی و نیز توجه به کیفیت، قیمت مناسب کالا، تنوع تولیدات داخل، اصلاح مدیریت اجرایی و عملیاتی و اتخاذ تدابیر.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :