جمعه - 2018 اکتبر 19 - 9 صفر 1440 - 27 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 230124
تاریخ انتشار : 17 دی 1396 13:30
تعداد بازدید : 221

برگزاری جلسه کانون خادمان رضوی درمدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

دومین جلسه کانون خادمان رضوی در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها تشکیل شد

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها دومین جلسه کانون خادمان رضوی (خادمیار خانواده رضوی) روز دوشنبه 11 دی ساعت 10 صبح با حضور مدیریت محترم و معاونت فرهنگی مدرسه و اعضای کانون تشکیل شد.

سرکار خانم صالحی (رابط کانون) وظایف و عملکرد کانون خادمان رضوی را بر اساس  همایش رابطین که  در شهر مقدس مشهد برگزار شده بود را  این چنین  بیان کرد که آستان قدس رضوی خادمان را از بین طلاب تشکیل داده تا گزینش این افراد دیگر به صورت موروثی نباشد.

در این همایش سه روزه، دوره های آموزشی در زمینه های مختلف (روانشناسی شخصیت، حرم شناسی و ... ) تشکیل شد. 

وی در رابطه با نحوه پذیرش و گزینش خادمان (شرایط سنی، تأهل، اتمام سطح2 و.... ) توضیحاتی را ارائه داد و افزود، افرادی که فاقد شرایط فوق باشند نمی توانند جزء اعضای کانون باشند.

 خانم صالحی در ادامه گفت:  تمام افرادی که خادم یار خانواده رضوی هستند در شهر و محل زندگی خود یک رابط محسوب شده و باید در زمینه های ( اعطای وام ازدواج، معرفی دختران و پسران واجد شرایط ازدواج، مشاوره جوانان و .... ) فعالیت نماید لذا همه این اقدامات در راستای زندگی به سبک رضوی می باشد.

 رابط کانون خادمان رضوی فرم های آستان قدس را به اعضاء کانون تحویل داده و آنها نیز این فرم ها را تکمیل کردند.

سپس در پایان جلسه تصمیم بر آن شد که مقالاتی با موضوع امام رضا علیه السلام توسط اعضای کانون نوشته شود و در جلسه بعد مقالات ارائه شده و در  نهایت به صورت یک رساله پایانی تدوین شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :