سه شنبه - 2018 مي 22 - 8 رمضان 1439 - 1 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89158
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1390 10:19
تعداد مشاهدات : 449

تحقيق پاياني سطح دو (كارشناسي) مدرسه‏ علميه‏ امام خميني(ره)

شناخت فرقه شیطان پرستی(جهان تاریک)

موضوع تحقیق حاضر شناخت فرقه شیطان پرستی (جهان تاریک) می باشد که موضوعي سیاسی ـ اعتقادی است با توجه به اینکه یکی از معضلات فکری و مکتبی امروز جوامع که متأسفانه با سرعت سرسام آوری در جوامع شایع شده و جوامع اسلامی خصوصاً کشور عزیز ما ایران را نیز درنوردیده است مکتب تغیر شکل داده Satanism سیطنیسم (شیطان پرستی) است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه امام خمینی(ره)-رباط کریم

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

شناخت فرقه شیطان پرستی(جهان تاریک)

1390

مرضيه ارشدي

بتول چمن سرا

مهدی زندیه

شیطان، شیطان پرستی، ابلیس، کبر، دروغ گویی، قدرت، غرور

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع تحقیق حاضر شناخت فرقه شیطان پرستی (جهان تاریک) می باشد که موضوعي  سیاسی ـ اعتقادی است با توجه به اینکه یکی از معضلات فکری و مکتبی امروز جوامع که متأسفانه با سرعت سرسام آوری در جوامع شایع شده و جوامع اسلامی خصوصاً کشور عزیز ما ایران را نیز درنوردیده است مکتب تغیر شکل داده Satanism  سیطنیسم (شیطان پرستی) است. غفلت از این موضوع زمانی اثرات خود را عیان می نماید که کودکان، نوجوان. جوانان و حتی افراد مسن تر را نیز آلوده کرده و دیگر شاید برای جبران آن دیر شده باشد. بنابراین با هدف شناخت شیطان و شیطان پرستان کانال های ورودی آنان و ایجاد بصیرت در خود و دیگران و با استناد به آیات و روایات و متون دینی و مراجعه به سایت های مرتبط این موضوع به روش کاربردی ـ تحلیلی به رشته نگارش در آمده است. شیوه جمع آوری منابع به صورت کتابخانه ای می باشد.

نوشته حاضر در 4 فصل گردآوري شده است که در فصل اول كه كليات شيطان شناسي است در مورد مفهوم شیطان و ابليس سخن به ميان آمده است كه در مورد خود شيطان و ماهیت شیطان، رابطۀ شیطان و معارف اولیاء و قرآن در شناخت شیطان مورد بررسی قرار گرفته شده است. در ادامه که بحث دربارة کلیات شیطان پرستی است در مورد شیطان پرستی دیدگاهها، حقوق بشر، انواع شیطان پرستی، دستهای پنهان و آشکار در پیدایش شیطان پرستي و... سخن به میان آمده است. در ادامه در مورد مجموعه های شیطان پرستی و نحوه ورود آنها به ایران سخن گفته شده است و از عوامل گرایش افراد به شیطان پرستی که قتل و تجاوز جنسی و... است صحبت کرده است. در آخر که فصل چهارم است  صدا و سیمای شیطاني را مورد بررسی قرار داده ایم و به بررسی فیلم هایی که متأسفانه در کشور ما پخش می شود و افراد زیادی را مجذوب خود کرده است پرداخته ایم و انواع موسیقی شیطانی را معرفی کرده ایم و در آخر نمادهای شیطان را معرفی کرده ایم. باشد که با به کارگیری خرد و بصیرت، رجوع به فطرت و وجدان پاک بشری، دقت و مطالعه بیشتر و آگاهی سازی جوانان و نوجوانان و تبلیغات گسترده در این مورد با این امواج و اندیشه ها مواجه شویم تا اسیر جلوه های تباهی نشویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :