چهارشنبه - 2018 ژولاي 18 - 6 ذيقعده 1439 - 27 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89160
تاریخ انتشار : 5 آبان 1390 10:31
تعداد مشاهدات : 525

تحقيق پاياني سطح دو (كارشناسي) مدرسه‏ علميه‏ امام خميني(ره)

اعتياد و جوانان

موضوع تحقیق جوان و اعتیاد می باشد که با رویکرد اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد با توجه به جایگاه والای انسان و رسیدن به کمال الهی که همان هدف از آفرینش است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه امام خمینی(ره)-رباط کریم

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

اعتياد و جوانان

1390

فاطمه مظلوم

سيده كبري قاسمي

سيّد مجتبي تديّنی

جوان، اعتياد، مواد مخدر، لذت، ايمان، محبت

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع تحقیق جوان و اعتیاد می باشد که با رویکرد اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد با توجه به جایگاه والای انسان و رسیدن به کمال الهی که همان هدف از آفرینش است. همانطور که اکثر افراد جامعه ما را جوانان تشکیل می دهند، آنان آینده سازان و سرمایه های کشور هستند که نقش مهمی در بنای بنیادی جامعه دارند. در حال حاضر شاهد گرایش برخی از جوانان به اعتیاد و افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی و سنتی در قرن حاضر هستیم که از نظر کارشناسان موجب اختلالات روانی و رفتاری بسیاری می شود که به دنبال آن معضلات جبران ناپذیر فردی و اجتماعي بوجود مي آيد. در نتيجه موجب عدم رشد و شكوفايي جامعه و اختلالات خانوادگي و فروپاشي آن و بچه هاي طلاق مي گردد. بنابراين لازم است براي اينكه جامعه اي سالم داشته باشيم بايد در صدد پيشگيري از گرايش جوانان به اعتياد وا راه هاي درمان باشيم و راهكارهايي در ابعاد مختلف فرهنگي، اجتماعي و خانوادگي ارائه دهيم.

در اين تحقيق ابتدا به معرفي جوان و ويژگي هاي آن، اعتياد و انواع مواد مخدر مي پردازيم سپس به علل گرايش فردي، خانوادگي، اجتماعي و اقتصادي اعتياد خواهيم پرداخت و در ادامه به پيامدهاي ناشي از مواد مخدر مي پردازيم كه از جملة آن ها، پيامدهاي فردي، خانوادگي و اجتماعي و در نهايت به مباحثي چون پيشگيري از طريق وظايف فردي، خانوادگي، اجتماعي و درمان و روش هاي ترك اعتياد خواهيم پرداخت.

بيشترين مطالب جمع آوري شده در اين تحقيق از كتب جامعه شناسي و روايي، با مراجعه به كتابخانه و سايت ها و گزارش و مصاحبه از معتادين در حال ترك واقع در كمپ ترک اعتياد مي باشد. كه به صورت توصيفي و كاربردي گردآوري شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :