سه شنبه - 2018 مي 22 - 8 رمضان 1439 - 1 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89414
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1391 10:30
تعداد مشاهدات : 465

تحقيق پاياني سطح دو (كارشناسي) مدرسه‏ علميه‏ امام خميني(ره)

آسيب شناسي دينداري از ديدگاه علي ابن ابيطالب (عليه السلام)

موضوع تحقیق آسیب شناسی دینداری ازدیدگاه امام علی (علیه السلام) است مراد از آسیب شناسی دینداری یعنی شناخت آسیب ها واشکالاتی که براعتقاد ومعرفت دینی ویاعمل دینی افراد جامعه وارد می شود.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه امام خمینی(ره)-رباط کریم

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

آسيب شناسي دينداري از ديدگاه علي ابن ابيطالب  (عليه السلام)

1391

فاطمه كفايي راد تهراني

صادق نصيري

سيد مجتبي تديّن

آسیب شناسی، دینداری، بدعت، شبهه، فتنه، فرقه گرایی، دین گریزی

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

موضوع تحقیق آسیب شناسی دینداری ازدیدگاه امام علی (علیه السلام) است مراد از آسیب شناسی دینداری یعنی شناخت آسیبها واشکالاتی که براعتقاد ومعرفت دینی ویاعمل دینی افراد جامعه وارد می شود .

پیشگیری ازآسیبهای دین داری، دین دار را درحفظ مسیر حقیقی دین یاری می کند استحکام و انسجام اجتماعی درهرجامعه ای بسته به نظام فرهنگی و مجموعه عقایدو باورهای دینداران آن جامعه است بدون التزام به آن مجموعه نه تنها جوهره آن جامعه دینی وتمایزش با دیگرجوامع واجتماعات مشخص نمی شود بلکه رفتاردینی اعضای جامعه نیز دست خوش نابسامانی وفساد می گردد.دین به عنوان برنامه زندگی همواره آماج آسیبهاست از این رو پرداختن به آسیبهای آن امری ضروری است.

باتوجه به منابع مرتبط با این موضوع که دچار کاستی هایی نظیر کلی نگری بوداین تحقیق با ورود به برخی جزئیات و مصادیق مطالب خود را از دیگر آثار ممتاز کرده است و همچنين با جمع آوري مطالب به شيوه كتابخانه اي و با استفاده از كتب روايي ونيز مراجعه به پايگاههاي مجازي گردآوري شده و سپس به شيوه توصيفي و تحليلي تدوين شده است. اهمیت آسیب شناسی دینداری را می توان درمقابله با آسیبهایی که سبب بروز عواملی همچو فتنه، شبهه، بدعت، دنیا گرایی است بیان کردکه منجر به بروز دین گریزی، کم رنگ شدن ارزشهای دینی و پیدایش فرقه های نوظهور می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :