شنبه - 2018 مي 26 - 12 رمضان 1439 - 5 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89556
تاریخ انتشار : 28 آذر 1394 10:25
تعداد مشاهدات : 484

مدرسه علمیه ریحانه النبی (س)

مراسم 28 صفر، مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)

برگزاری مراسم 28 صفر در مدرسه علمیه ریحانه النبی (س)


باسمه تعالی

قسمتی از سخنان مولایمان علی (ع) در سوگ پیامبر (ص)

خدا می داند این غم جانکاه چقدر  بر سینه امیر المونین علیه السلام تنگی می کند که حضرتش به هنگام  تطهیر و غسل بدن پاکیزه پیامبر (ص) اینگونه  دردمندانه ناله سر می دهد که

" پدر و مادرم بفدای تو باد ای رسول خدا همانا با مرگ تو - رشته ای از نبوت و احکام الهی و اخبار آسمانی بریده شد که با مرگ دیگران ( سایر پیامبران ) بریده نگردید . . .

اگر امر به شکیبائی و نهی از ناله و فریاد و فغان نفرموده بودی ، هر آینه ( در فراق تو ) سرچشمه های اشک چشم را ( با گریه بسیار ) خشک می کردیم ، و درد و غم پیوسته ، و حزن و اندوه همیشه باقی بود ، و خشکی اشک چشم و دائمی بودن حزن و اندوه در مصیبت تو کم است ، ولی مرگ چیزی است که بر طرف نمودن آن ممکن نبوده و دفع آن غیر مقدور است .

پدر و مادرم به فدای تو باد ، مارا نزد پروردگارت بیاد آورده و در خاطر خویش نگهدار .(نهج البلاغه، خطبه 235).

 ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت پیامبر مهربانی و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن  مجتبی (ع) و شهادت آفتاب هشتم امامت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، به استحضار میرساند: این مدرسه در نظر دارد مراسم سوگواری به مناسبت این ایام در روز چهارشنبه مورخ 18/9/94 از ساعت 8 الی 10 صبح با سخنرانی سرکار خانم ارفع از اساتید محترم حوزه برگزار نماید.

لذا از تمامی مدیران ارجمند، معاونین، کادر، اساتید و طلاب معزز جهت شرکت در این مراسم دعوت بعمل می آید.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :