جمعه - 2018 ژوئن 22 - 9 شوال 1439 - 1 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89599
تاریخ انتشار : 28 آذر 1394 15:1
تعداد مشاهدات : 806

به گزارش روابط عمومی مجتمع علوم اسلامی کوثر

جلسه دفاعیه سطح سه در مجتمع علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، جلسه دفاع پایان نامه طلاب سطح3 از طریق ویدیو کنفرانس در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

صیادی معاون پژوهش کوثرگفت: پایان نامه خانم منیژه شربت داراز طلاب سطح سه با موضوع «بررسی تطبیقی جایگاه ارزشی زن در اندیشه فمنیسم معاصر و اسلام»با راهنمایی حجت الاسلام آقای دکتر رحیم لطیفی و مشاوره حجت الاسلام آقای دکتراکبر اسد علیزاده و داوری حجت الاسلام آقای دکترعلی کربلایی پازوکی موفق به کسب نمره 19 گردید.

صیادی با اشاره به چکیده این پایان نامه گفت:جایگاه و ارزش زن از دیرباز در سنت ها وشرایع دچار افراط وتفریط هایی شذه است.اسلام که دین حق وبراساس عقل سلیم وفطرت سالم است زن را به عنوان یک انسان و مکمل خلقت مرد معرفی می کند و همان جایگاه و ارزشی را که برای نوع انسان قائل است برای صنف زن نیز قائل است .

ایشان با بیان این که در الهیات مسیحی جایگاه زن درست تبیین نشده است، افزود: در فرهنگ وسنت الهیات مسیحی ارزش زن متعادل تبیین نشده و همین امر یکی از عوامل مهم در تضییع و پایمال شدن جایگاه و ارزش زن بوده است که باعث حرکت افراطی فمنیستی در جامعه غربی شده است که به دنبال آن به دیگر نقاط جهان نیز تسری پیدا کرد و درنهایت به انحطاط کشیده شد.

صیادی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به مبانی فمنیسم که مبتنی بر مدرنیته بود وهمچنین با نظربه ادله وآثاری که این جریان در پی داشت، در تطبیق با تفکرناب اسلامی در کرامت ذاتی که به زن داده شده است این نتیجه به دست می آید که ارزشی که فمنیسم به زن داده چندان با ساختمان وجودی وفکری اوتطبیق ندارد؛ اما جایگاهی که اسلام برای زن قائل شده است مطابق با فطرت وساختمان وجودی اوست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :