يکشنبه - 2018 ژولاي 22 - 10 ذيقعده 1439 - 31 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89617
تاریخ انتشار : 29 آذر 1394 8:54
تعداد مشاهدات : 492

نشست تخصصی روش نویسندگی و پژوهش در مدرسه حضرت معصومه علیهاسلام دماوند

به گزارش واحد پژوهشی مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها دماوند به مناسبت هفته پژوهش نشست تخصصی با عنوان «چگونه بنویسیم و پژوهش کنیم؟» برگزار گردید.


به گزارش واحد پژوهشی مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها دماوند به مناسبت هفته پژوهش نشست تخصصی با عنوان «چگونه بنویسیم و پژوهش کنیم؟» برگزار گردید.

به گزارش واحد پژوهشی مدرسه حضرت معصومه سلام الله علیها دماوند نشست تخصصی «چگونه بنویسیم و پژوهش کنیم؟» با حضور حجت الاسلام و المسلمین استاد علی اکبر رضایی به مدت 3 ساعت با حضور طلاب پایه های 1و2و3 برگزار گردید.

در این نشست استاد مطالب را در دوبخش 1.چگونه بنویسیم؟2.چگونه پژوهش کنیم؟ ارائه نمودند.

ایشان در بخش اول چگونه بنویسیم؟ با بیان این نکته که طلاب اگر نتوانند بنویسند در آینده علمی کشور جایگاهی نخواهند داشت ،گفتند نویسندگی امروز یک ضرورت فردی و شخصی است و برای نویسنده شدن توجه به نکاتی ضروری است:

1.اگر می خواهید نویسنده شوید زیاد بنویسید .حداقل روزی یک صفحه.

2.نویسنده باید اطراف خود را خوب ببیند و خوب هم بشنود.

3.حریص بودن نسبت به مطالعه،بازآفرینی متون کهن و آشنایی با قواعد ادبیات فارسی بسیار مهم است.

در بخش دوم نشست چگونه پژوهش کنیم ؟ استاد ضمن بیان تعریف پژوهش و مفاهیم مربوط به آن قسمتهای مختلف یک مقاله را همراه با قاعده و اصول هر یک به صورت نموداری و با مثال تبیین نمودند.

در پایان استاد دلنوشته زیبایی که قلم خودشان بود را برای طلاب قرائت نمودند و جزوه مطالب کارگاه را نیز جهت استفاده دیگران به معاون پژوهش ارائه نمودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :