سه شنبه - 2018 مي 22 - 8 رمضان 1439 - 1 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89621
تاریخ انتشار : 29 آذر 1394 9:15
تعداد مشاهدات : 494

بازدید پژوهشی طلاب مدرسه علمیه حضرت معصومه علیهاسلام دماوند

به گزارش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت معصومه علیهاسلام طلاب این مدرسه در روز پژوهش ضمن زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام از پژوهشها و قسمتهای مختلف دانشگاه علوم قرآن و حدیث شهر ری بازدید نمودند .


به گزارش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت معصومه علیهاسلام دماوند،به مناسبت هفته پژوهش بازدید از پژوهشهای دانشگاه علوم قرآن و حدیث شهر ری با حضور طلاب برگزار گردید.

         به گزارش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت معصومه علیهاسلام طلاب این مدرسه در روز پژوهش ضمن زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام از پژوهشها و قسمتهای مختلف دانشگاه علوم قرآن و حدیث شهر ری بازدید نمودند .

در این برنامه طلاب از تمام پایه ها بجز پایه اول حضور داشتند. شروع برنامه در سالن جلسات دانشگاه با پخش کلیپی از دیدار دانشجویان و اساتید دانشگاه با مقام معظم رهبری بود ،سپس آقای حاج رضایی ،مسئول هماهنگی برنامه ،ضمن خیرمقدم به طلاب با بیان خلاصه ای از تاریخچه و فعالیتهای دانشگاه ،به سئوالات طلاب در این مورد پاسخ دادند.در ادامه معاون پژوهش دانشگاه آقای دکتر جلالی با حضور در سالن جلسات ضمن تبریک روز پژوهش به طلاب، با بیان معنای لغوی طلبه ابراز داشتند که صفت طلبه و دانشجو در اسم آن لحاظ شده و طلبه یعنی خواهان علم.همانطور که در متون و منابع دینی به طلب علم توصیه های فراوان شده،اما طالب علم بودن لزوماً مساوی با درس خواندن نیست چه بسا طلابی که حقیقتا طالب علم نیستند.علم نور است و موجب بصیرت افزایی می شود.متاسفانه امروز علم به شکل جمع کردن محفوظات و معلومات شده که این بسیار خطرناک است.ایشان در ادامه گفتند ما اگر قصد علم آموزی داشته باشیم یاد می گیریم .و راه واجد علم شدن تامل در آموخته هاست.باید دنبال فهم بود که این نقطه آغاز پژوهش است.سپس با اشاره به مراحل مختلف تحقیق و کار علمی طلاب را به تحرک و نشاط علمی بیشتر ترغیب نمودند.  در ادامه طلاب بعد از پذیرایی و اهداء بسته های پژوهشی از کتابخانه و پایان نامه ها،مرکز اطلاع رسانی و سایت و سپس مرکز نجوم آستان بازدید نمودند. در پایان با شرکت در نماز جماعت ظهر و عصر در حرم و زیارت برنامه را به پایان رساندند.

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :