يکشنبه - 2018 ژولاي 22 - 10 ذيقعده 1439 - 31 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89668
تاریخ انتشار : 29 آذر 1394 12:57
تعداد مشاهدات : 421

مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(علیه السلام)

مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(علیه السلام) با حضورخانم لطیفی (مدیریت)مورخه (29/9/94)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)

به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(علیه السلام) مراسم سوگواری با حضورخانم لطیفی (مدیریت)، در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید. امام حسن عسگری(ع) می فرمایند: کسی که به راحتی جلوی مردم گناه می کند ،پس در خلوت هم گناه می کند، کم آسایش ترین مردم کسی است که همیشه حقد و کینه دارد(یعنی با خودش جنگ دارد)کسی است که نمی تواند دیگران را ببخشد)،اگر همه دنیا را یک لقمه کنی و در دهان کسی که از روی اخلاص خدا را بندگی می کند، در حقش کم گذاشته ای،بخشندگی اندازه ای دارد که اگر از آن فراتر رود اسراف می شود

بسمه تعالی

 برگزاری مراسم سوگواری

به گزارش واحد فرهنگی:  به مناسبت شهادت  امام حسن عسگری(علیه السلام)  مراسم سوگواری با حضورخانم لطیفی (مدیریت)،در مورخه (29/9/94)در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)برگزار گردید.

ایشان پیراموناین که  ( امام حسن عسگری(ع)،امام مظلومی که ارتباط با ایشان به سختی اتفاق می افتاد. شهادت ایشان هشتم ربیع الاول است .6 سال مدت امامت ایشان طول می کشد و شهادتشان بطور مرموزانه صورت می گیرد.سامرا یعنی؛  سر- من- رءا ، که بر اثر تکرار تبدیل شده به سامرا.

زمان امام حسن عسگری(ع) مانند زمان حضرت موسی(ع) که فرزندان را می کشتند تا قاتل فرعون به دنیا نیاید هم این گونه بود .

امام عسگری غریب است ماباید شیعه را بشناسیم و به دیگران بشناسانیم ،اگر می خواهیم کسی رابشناسیم باید کلام ورفتار ایشان را بیاموزیم وبخوانیم، کتابی که به شما کمک می کند:سیره پیشوایان منتهی الآمال الارشاد شیخ مفید- القطره و مفاتیح که باید به آن انس داشته باشیم ،کتاب های زندگی نامه ائمه هم باید بخوانیم و تعمیق کنیم .

امام حسن عسگری(ع) می فرمایند: کسی که به راحتی جلوی مردم گناه می کند ،پس در خلوت هم گناه می کند، کم آسایش ترین مردم کسی است که همیشه حقد و کینه  دارد(یعنی با خودش جنگ دارد)کسی است که نمی تواند دیگران را ببخشد)،اگر همه دنیا را یک لقمه کنی و در دهان کسی که از روی اخلاص خدا را بندگی می کند، در حقش کم گذاشته ای،بخشندگی اندازه ای دارد که اگر از آن فراتر رود اسراف می شود و...) سخنانی را ایراد فرمودند.

در پایان مراسم با سوگواری و اقامه نماز جماعت و پذیرایی به اتمام رسید.

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :