چهارشنبه - 2018 ژولاي 18 - 6 ذيقعده 1439 - 27 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 89745
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 17:24
تعداد مشاهدات : 1367

اختتامیه دومین نمایشگاه کتاب استان تهران

اختتامیه نمایشگاه کتاب و رونمایی از پورتال در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی ع

اختتامیه دومین نمایشگاه کتاب استانی تهران در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) و با حضور مهمانان ویژه از مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد.


اختتامیه دومین نمایشگاه کتاب استانی تهران در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) و با حضور مهمانان ویژه از مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد.
به گزارش پورحمزه معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران، در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام آقامیری مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران با اشاره به مبحث مواقیت نماز اهمیت پژوهش را تشریح نمود و بیان داشت در دنیای امروز مشکل عمده جهل نیست بلکه انبوه اطلاعات است که باید به شکل صحیح مدیریت شود و امروزه مباحثی مثل داده کاوی و صید داده ها مطرح است. همچنین وی با اشاره به حدیث امام عسکری (ع) و نامه شیخ الشریعه اصفهانی همگان را به احترام به سایر مسلمانان توصیه کرد و بر اصل وحدت و اتحاد اسلامی تاکید نمود.
در ادامه، حجت الاسلام حصاری معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با تاکید بر دو اصل تکیه و توکل بر خدا و خودباوری طلاب جوان را به حرکت تدریجی در مسیر پژوهش دعوت و تشویق نمود و بیان کرد امروزه نیازهای جامعه جهانی را باید شناخت و هرکس متناسب با نیازهای جامعه و توانایی علمی خود می تواند بخشی از مسایل را حل نماید و این از رسالت های مورد انتظار در حوزه های علمیه است.
سپس حجت الاسلام نجفی معاون پژوهش جامعه المصطفی العالمیه با پرداختن به ویژگی های کتابخوانی و مزایای آن، توصیه هایی را در این زمینه به طلاب جوان ارائه نمود و پایان بخش این مراسم، سخنرانی حجت الاسلام مخدوم رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی بود. وی ضمن نقل حدیثی از امام عسکری (ع) و حضرت علی (ع) به تشریح اهمیت پژوهش و تحقیق پرداخت و بیان کرد حداقل لوازم دفاع از کیان اهل بیت (ع) به عنوان رسالت ما، افزایش بصیرت و معرفت است.یادآور می شود در پایان مراسم، بازدیدکنندگان از دومین نمایشگاه کتاب استانی بازدید نمودند. این نمایشگاه به مناسبت هفته کتاب و هفته پژوهش از 9 تا 30 آذر در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :