چهارشنبه - 2018 ژولاي 18 - 6 ذيقعده 1439 - 27 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 95168
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 12:37
تعداد مشاهدات : 316

برگزاري نشست خودماني در مدرسه علميه امام خميني(ره) رباط كريم

اين نشست با حضور مدير محترم مدرسه و طلاب پايه دوم برگزار گرديد.

اين نشست با حضور مدير محترم مدرسه و طلاب پايه دوم برگزار گرديد.

سركارخانم اصغري ضمن بيان حديث پیامبراکرم(صلّی الله علیه و آله و سلم)در نهج الفصاحه كه می فرمایند:
الْمُؤْمِنُ مرآه الْمُؤْمِنِ
مؤمن آئینه مؤمن است.

عنوان داشتند: همانطور كه دراين حديث آمده مؤمنين آينه يكديگر هستند همانطور كه مي دانيم آينه بدون غرض و بزرگ نمايي عيوب ما را به خودمان نشان مي دهد تا مادر رفع آنها بكوشيم آينه فقط بدي ها را نشان نمي دهد بلكه خوبي ها، جمال, زيبايي ها را هم نشان مي دهد پس مي توانيم نتيجه بگيريم صادق ترين رفيق هر شخص آينه است.

در روابط اجتماعي هستند دوستاني كه همانند آينه عمل مي كنند انتقادهايشان ازسردلسوزي ورأفت است و تمام تلاش آنها ارشاد و راهنمايي و خير خواهي است كه همه از مصاديق آينه بودن است. ما اين حديث را فراوان شنيده ايم اما بايد عامل به آن هم باشيم در فضاي مدرسه و محل تحصيل اگر انتقادي، پيشنهادي سازنده به ذهنمان مي رسد بازگو كنيم زيرا ممكن است همين نظر ما سبب پيشرفت و تأخير در بيان آن موجب ضرري جبران ناپذير باشد.پس بياييم آينه هم باشيم و نظرات رابيان كنيم هرچند از نظر خودمان ساده باشد چه بسا بسياري از همين نظرات و انتقادات عامل پيشرفت و اصلاح امور باشد.

در ادامه جلسه طلاب درد دلهاي خودرا مطرح نمودند و هرگونه انتقاد و پيشنهادي كه داشتند ضمن تقدير از فضاي دوستانه جلسه و مدرسه واعتماد مدرسه به طلاب و بالعكس عنوان نمودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :