چهارشنبه - 2018 ژولاي 18 - 6 ذيقعده 1439 - 27 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 95170
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 12:53
تعداد مشاهدات : 295

برگزاري نشست اخلاقي،سياسي در مدرسه علميه امام خميني(ره) رباط كريم

با هماهنگي معاونت فرهنگي مدرسه نشست اخلاقي، سياسي با موضوع انتخابات و انتخاب اصلح با حضور كليه طلاب مدرسه برگزار گرديد.

با هماهنگي معاونت فرهنگي مدرسه نشست اخلاقي، سياسي با موضوع انتخابات و انتخاب اصلح با حضور كليه طلاب مدرسه برگزار گرديد.
در اين نشست سركار خانم اصغري مدير مدرسه به ايراد سخنراني پرداخته و ضمن بيان اينكه طلاب بايد از فرصت ها استفاده نمايند و قدر عمر و جواني خود را بدانند عنوان داشتند در جواني كسب بسياري از مهارت ها آسان تر از پيري است.


ما بايد بدانيم انسان كامل بايد داراي شرايطي چون جسم سالم، روح و روان سالم، روابط اجتماعي سالم و قوي و معنويات باشد كه اگرسه مورد اول را دارا باشيم معنويات به وجود خواهد آمد. كسب مهارت ها بسيار مهم است ما در بسياري از موارد دانش مورد نياز را دارا هستيم اما مهارت لازم براي به كار گيري علم خود را نداريم اين مهارت ها در گذشته بيشتر بود مهارت هايي چون قدرت نه گفتن، گريه كردن و... بايد بدانيم مهارت ها از طريق تمرين حاصل مي شوند نه از راه علم و دانش پس بكوشيم علاوه بر بالا بردن توان علمي مهارت افزايي نيز داشته باشيم تا به كمال برسيم.
ايشان در ادامه افزودند: يكي از مسائل مهم و قابل توجه در اين ايام تصميم سرنوشت ساز ما براي كشور مي باشد حضور گسترده در انتخابات و اطاعت و فرمانبرداري از ولايت فقيه بسيار حائز اهميت است. خداوند تعين سرنوشت انسان ها را به خودشان واگذار نموده است در اين مسير آيات بسياري در قرآن آمده كه حق حاكميت انسان حقي الهي است كه قابل انتقال به غير نيست و نمي توان اين حق را در خدمت منافع فرد يا گروه ديگري قرار داد. با اين همه تأكيد خداوند برتعيين سرنوشت انسان ها وظيفه ما كاملاً مشخص است به فرموده امام خميني(ره) ملت ايران بر سرنوشت خود حاكميت دارد و اين ملت ايران است كه مي خواهد سرنوشت خود را تعيين كند، پس قوانين كشور را خود ما بايد تعيين كنيم با انتخاب نماينده اي شايسته و ولايت پذير زيرا از جمله وظايف نمايندگان، نظارت بر قوه مجريه و تأثير بر خط مشي كلي نظام است كه با انتخاب اصلح و شايسته ما به نتيجه مطلوب خواهد رسيد، نهايت دقت را در انتخاب خود داشته باشيم تا فردي ولايت مدار و با تقوا وارد مجلس شده و كرسي قانون گذاري را براي اعتلاي ايران اسلامي برگزيند نه براي اهداف شخصي و مادي خود پس انتخاب اصلح در اين زمان مهم ترين وظيفه هر ايراني و هر مسلمان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :