سه شنبه - 2018 ژولاي 17 - 5 ذيقعده 1439 - 26 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 95263
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1394 11:52
تعداد مشاهدات : 451

میلاد حضرت زینب (س) و گرامی داشت روز پرستار

برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت زینب (س) و گرامی داشت روز پرستار با حضورخانم نورایی از اساتید حوزه ،درمدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)

محشور شدن با اهل بیت(ع) و استعداد وآمادگی برای موت، ما باید به سراغ کمالات برویم .هر معشوقی غیر از خدا را از دل بیرون کرد، و اگر معشوقی غیر از خدا در دل هایمان باشد با انجام عبادت و تکالیف الهی این دلدادگی از بین می رود و با این رفتار به (( موتوا قبل ان تموتوا ))می رسیم.، احترام به والدین و استاد، تمرین ولایت مداری است، عاشورا موقع ظهور کلمه لااله الا الله بود.

بسمه تعالی

 

    به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و گرامی داشت روز پرستار، مراسم جشنی در مورخه (25/11/94) با حضورخانم نورایی از اساتید حوزه ،درمدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) ، برگزار گردید.

دراین مراسم پس از قرائت قرآن ، خانم نورایی پیرامون( محشور شدن با اهل بیت(ع) و استعداد وآمادگی برای موت، ما باید به سراغ کمالات برویم وبالاترین کمال این است که به حقیقت لااله الا الله برسیم که حضرت زینب (س) به این مقام رسیده بودند.

لااله الا الله آداب مخصوص به خود را دارد و هر معشوقی غیر از خدا را از دل بیرون کرد، و اگر معشوقی غیر از خدا در دل هایمان باشد با انجام عبادت و تکالیف الهی این دلدادگی از بین می رود و با این رفتار به (( موتوا قبل ان تموتوا ))می رسیم.عمل خیری که در عالم برزخ به انسان می رسد قابل مقایسه با عملی که خود انسان انجام می دهد نیست، احترام به والدین و استاد،  تمرین ولایت مداری است، در اثر بی توجهی به دنیا و اعتبارات دنیایی و مقایسه نکردن خود با دیگران ، توجه امام زمان (عج) را به خود جلب می کنیم. عاشورا موقع ظهور کلمه لااله الا الله بود،طبق فرمایش حضرت رسول(ص) ،با مبارزه با هوای نفس به جهاد اکبربپردازیم و....)

سخنانی را ایراد فرمودند.

  در پایان مراسم بامداحی و اقامه نماز جماعت و پذیرایی به اتمام رسید.

 


 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :